Yorgos Lanthimos’un yeni projesi Jim Thompson’un aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanacak ‘’Pop. 1280’’ olacak.

Bu hafta sonu düzenlenecek Oscar gecesinde ‘’The Favourite’’ ile 10 dalda ödül heyecanı yaşayacak olan Yorgos Lanthimos, sonraki projesi için sinemaseverleri çok fazla bekletmeyecek. Yunan yönetmen bir sonraki film projesinin Jim Thompson’un 1964 yılında yayınladığı romanı ‘’Pop. 1280’’un sinema uyarlaması olacağını açıkladı. ‘’Pop. 1280’’ Jim Thompson’un en bilinen suç-drama romanlarından biri ve kitabın büyük bir hayranı olan Lanthimos’un filmin senaryosunu da yazacağı açıklandı.

Peki ‘’Pop. 1280’’ Romanının Konusu Ne?

Hikayenin merkezinde küçük bir kasabanın şerifi olan Nick Corey yer alıyor. Corey görünürde zararsız biri gibi gözükse de aslında işlediği cinayeti örtbas etmek için çevresindeki tüm insanları manipüle eden ve yapılacak seçimi kazanmak isteyen acımasız bir psikopattır. Kitap Thompson’un en politik hikayelerinden biri olarak tanımlanırken, genel olarak kitaptaki ana karakterin insanları manipüle eden ve karanlık tarafının, yönetmenin sinema karakterine çok uyduğu söylenebilir.

Yorgos Lanthimos bu haftasonu düzenlenecek Akademi Ödülleri’nde En İyi Yönetmen dalında Oscar adayı olurken, ‘’The Favourite’’ ise En İyi Film dalında Oscar kazanmak için yarışacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.