Haberler

Vincent Van Gogh’un Hayatı At Eternity’s Gate ile Beyazperdede 

Vincent Van Gogh’un Hayatı At Eternity’s Gate ile Beyazperdede 
Julian Schnabel’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Vincent Van Gogh’un hayatının son günlerini anlatan At Eternity’s Gate‘den ilk fragman yayınlandı.

The Diving Bell And The Butterfly ile tanıdığımız yönetmen Julian Schnabel’ın son uzun metraj filmi At Eternity’s Gate Hollandalı ünlü Ressam Vincent Van Gogh’un Arles’deki son günlerine odaklanıyor. Filmin senaryosu, yönetmen Schnabel ve Jean-Claude Carrière ikilisinin ortak kaleminden çıkma. Film oldukça dikkat çekici bir oyuncu kadrosuna sahip. Filmin başrolünde ünlü ressama hayat veren Willem Dafoe yer alıyor. Van Gogh’un yakın arkadaşı ressam Paul Gaugin rolünde  Oscar Isaac Dafoe’ye eşlik ediyor. Rupert FriendMads Mikkelsen ve Emmanuelle Seigner filmde yer alan diğer isimler.

Prömiyerini 75. Venedik Film Festivali‘nde yapan film pek çok sinemacı tarafından oldukça beğenilmiş, olumlu geri dönüşler almıştı. Festival yolculuğuna New York Film Festivali‘nde devam edecek olan filmin dünyadaki vizyon tarihi 16 Kasım olarak açıklandı. Türkiye içinse henüz net bir vizyon tarihi yok.

At Eternity’s Gate‘in yayınlanan fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ekin Taneri
1991 Şubat’ında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü mezunu. Uykusuz gecelerin insanı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım yüksek lisansı ile cebelleşmekte. Hayata kadraj arkasından bakmayı sever. Robert Mapplethorpe ile özel bir bağı var. Çocukluğundan beri filmlere karşı özel bir tutku duyuyor. Şu sıralar part time reklamcı, part time ninja olarak hayatını sürdürüyor.

Yorum yaz