Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 20. yılında ödüllerini sahiplerine takdim ediyor.

23 Mayıs’ta Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde gerçekleştirilecek Ödül Töreni’nde bu yıl Onur ödülü tüm Türkiye’nin sevdiği başarılı oyuncu Perran Kutman’a verilecek. Sinemanın farklı alanlarından emek veren kadınların başarılarını ve emeklerini görünür kılma amacı taşıyan Bilge Olgaç Başarı Ödülü’nün sahibi ise belgeselci, Hangi İnsan Hakları Film Festivali’nin kurucusu ve programcısı Emel Çelebi olacak. Uçan Süpürge Tema ödülü yazar Aslı Erdoğan’a, Uçan Süpürge Genç Cadı ödülü ise, bu sene Koca Dünya‘daki performansıyla adından söz ettiren Ecem Uzun’a takdim edilecek.

Festival danışmanı Özge Mumcu Aybars yapılan basın toplantısında: “20. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu yıl 20 ilde uçacak. 20 yıl önce önünde örneği olmayan FIPRESCI’nin dünyada tek ödül verdiği festival sizlerin emeği ile oldu. Bu yıl film gösterimlerimiz ücretsiz olup tüm halkımız davetli. Bütün program Uçan Süpürge ve KAMER’in sitelerinde mevcut. Hep seyircisi olduğum Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivalinde bu yıl danışman olarak yer almak benim için büyük gurur. Festival olgusunu başka ülkeye gitme halinden çıkarıp birlikte harika bir festival yapacağız.” dedi.

20. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, bu yıl 20-23 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.