!f haberler!f İstanbul

Türk Sinemasının En Kaliteli Yapımları Bir Arada: !f Efsaneler Seçkisi!

Dünyanın dört bir yanından kaliteli yapımları bir araya getiren !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, bu kez fazla uzağa gitmeden, yakın dönem Türkiye Sineması’nın en başarılı yapımlarından oluşan bir seçki ile karşımıza çıkıyor.

Eylül’de dolu dolu bir programla festival mevsiminin açılışını yapacak olan !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali bu yıl sürprizlerle dolu! Yeni eklenen !f Jenerasyon, !f Çocuk, !f Efsaneler, !f Deneysel ve !f Ulusal bölümlerinde birbirinden başarılı yapımlar seyirciyle buluşacak.

!f Efsaneler seçkisiyle birlikte, başarısı tartışılmaz yönetmenlerin, önünde saygıyla eğildiğimiz filmlerini beyaz perdede yeniden izleme şansına erişeceğiz.

Derviş Zaim‘in evsiz bir adamın hüzünlü hikayesinden fazlasını anlattığı Tabutta Rövaşata (1996),

Metin Kaçan‘ın muhteşem öyküsünden uyarlanan birbirinden değerli oyuncuları bir araya getiren, Mustafa Altıoklar yönetmenliğinde Ağır Roman (1997),

Zeki Demirkubuz‘un kendine has üslubunu ilk filminden hissedebildiğimiz C-Blok (1994),

Yılmaz Karakoyunlu‘nun aynı adlı kitabından Tomris Giritlioğlu yönetmenliğinde uyarlanan şiir gibi bir hikaye Salkım Hanım’ın Taneleri (1999),

Vizyondayken rekor seyirciye ulaşan Yavuz Turgul ve Şener Şen iş birliğinin en sevilen filmlerinden Eşkıya (1996) !f Efsaneler kapsamında sinema severlerin yüzünü güldürmek için geliyor!

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, bu yıl keşfetme aşkı taşıyan bütün sinema severleri 13 – 22 Eylül’de İstanbul’da, 19 – 22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da bekliyor.

 

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz