Tom Cruise’un uzayda film çekme fikri başlangıçta şaka olarak algılanmış ancak sonradan NASA’dan onay gelmesiyle filmin gerçekten çekileceği anlaşılmıştı. Henüz detayları bilinmeyen filmin dün açıklanan bir habere göre, yönetmeninin Doug Liman olacağı anlaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü oyuncu Tom Cruise, uzayda bir film çekeceğini açıklamış ancak Cruise’un sözleri şaka olarak kabul edilmişti. Fakat sonrasında NASA‘nın ve Elon Musk‘ın da Cruise ile iş birliği kuracağı öğrenildiğinde haberin gerçekliği doğrulanmıştı. NASA’nın yöneticisi Jim Bridenstine, Twitter hesabı üzerinden Cruise ile çalışacağını müjdelemişti. Hayata geçirildiği takdirde dünyanın uzayda çekilen ilk kurmaca film olma özelliğine sahip olacak olan yapımın bilim kurgu-aksiyon türünde olacağı tahmin edilmişti.

Henüz detayları bilinmediği için hakkında sadece tahmin yürütmekle yetinebildiğimiz filmin –Deadline‘da yer alan bir habere göre- yönetmeni belli oldu. Daha önce Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında) ve American Made filmlerinde Tom Cruise’la birlikte çalışan yönetmen Doug Liman, bu kez Cruise’un uzayda çekilecek filminin yönetmen koltuğunda oturacak.

Öte yandan Mr. and Mrs. Smith ve Swingers gibi filmlerle de bilinen Doug Liman’ın projede yeni bir isim olmadığı öğrenildi. Aynı zamanda filmin yapımcısı da olan Liman’ın senaryonun ilk taslağını çıkarmada da rol aldığı açıklandı.

Filmin Çekimlerinin Sanıldığı Kadar Uzun Sürmeyeceği Düşünülüyor

Sinema kariyerlerinin yanı sıra ikisi de pilot olan Liman ve Cruise, aksiyon ve macerayı sevmeleriyle biliniyorlar. Bu sebeple ortaya çıkaracakları çalışma şimdiden merakla bekleniyor. Ancak ikilinin uzaya gitmeden önce bitirmesi gereken diğer projeleri olduğuna dikkat çekiliyor.

Doug Liman, Edge of Tomorrow‘un devam filmi olan “Live Die Repeat and Repeat” üzerinde çalışırken bir yandan da Lionsgate-BRON yapımı Chaos Walking’in post prodüksiyon çalışmasında görev alıyor. Öte yandan Cruise’un ise korona virüsü pandemisi sebebiyle ertelenen Top Gun: Maverick adlı bir filmi bulunuyor. Ayrıca yine pandemi yüzünden çekimleri ertelenen, ünlü oyuncunun başrolde yer aldığı Mission Impossible 7‘nin çekimlerine de ilerleyen günlerde devam edileceği öne sürülüyor. Tüm bu sebeplerden ötürü ikilinin uzay macerasına başlamasının zaman alacağı konuşuluyor.

Her ne kadar uzaya set kurup film çekmenin uzun post prodüksiyon ve prodüksiyon süreçlerine sahip olduğu düşünülse de Deadline’ın haberi böyle söylemiyor. Deadline’a göre, filmin çekimlerinin sanıldığından daha az zaman alacağı düşünülüyor.

Filmle ilgili gelecek detayları öğrenmek için Fil’m Hafızası’nı takipte kalabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.