The Simpsons ve Futurama gibi, favori animasyonlarımızın yaratıcısı Matt Groening’in Netflix ortaklı yeni dizisi Disenchantment’tan ilk görseller geldi. Hazırsanız orta çağa ışınlanıyoruz!

Birbirinden renkli ve hicivli 10 bölümüyle 17 Ağustos’ta Netflix ekranlarına inecek Disenchantment, parçalanmak üzere olan Dreamland isminde bir orta çağ krallığında geçiyor. Alkolle içli dışlı bir ilişkisi olan prenses Bean, elf ekürisi Elfo ve küçük şeytanı Luci’nin türlü türlü maceralarına ortak olacağız. Etraflarındaki tüm kötülüklere ve “eğlenemezsiniz diyen büyüklere rağmen” gülmeye devam eden bu üçlünün trollerden, cücelere perilerden büyücülere her çeşit yaratıkla dolu bir dünyaya karşı duruşu, yine halihazırda üzerinde yaşadığımız dünyanın fantastik bir yansımasını andırıyor.

Prenses Bean’i Broad City’den Abbi Jacobson, Elfo’yu Nat Faxon, Luci’yi de Eric André’nin sesinden izleyeceğimiz seride Futurama’dan da bolca isim var. John DiMaggio, Billy West, Maurice LaMarche, David Herman, Tress MacNeille, Jeny Batten, Rich Fulcher, Noel Fielding ve Lucy Montgomery seslendirme kadrosundaki diğer isimler arasında.

5 yıl önce sonlanan Futurama macerasından sonra ekranlarda yolunu gözlediğimiz Groening, bu yetişkin fantezisinin yapımcılığını TV tarihinin en uzun soluklu animasyonu The Simpsons’tan Bill Oakley ve Josh Weinstein gibi eski dostlarıyla birlikte yürütüyor.

BoJack Horseman, Big Mouth ve daha birçok yetişkin hazinesinin yanında Netflix’te yerini alacak Disenchantment ile alışık olmadığımız bir orta çağ tasvirine çok az kaldı. 17 Ağustos’u iple çekiyoruz!

 

Başak Özkeskin

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.