The Signal (2014)

the signalÜniversite birinci sınıf öğrencileri Nic (BrentonThwaites) ve Jonah (BeauKnapp), bilişim teknolojileri ile ilgilenen ve aynı zamanda hackerlık yapan iki arkadaştır. Nic’in kız arkadaşı Haley (Olivia Cooke) ise bir yıllığına başka bir üniversitede okumaya gidecektir. Haley’i yeni üniversitesine kendi arabalarıyla götürmeye karar veren bu iki arkadaş, yolculuk sırasında kendilerini tehdit eden bir diğer hacker olan Nomad‘ı bulmaya karar verirler. Bu amaçla yolculuk güzergâhlarını değiştiren gençler, Nomad’ın gönderdiği veriler aracılığıyla tespit ettikleri koordinatlara ulaştıklarında ise terkedilmiş bir kulübe ile karşılaşırlar. Kulübeyi araştırmak için içine girdiklerinde yaşadıkları bazı anomaliler sonrasında gözlerini bir laboratuvarda açan Nic, aynı laboratuvarda hapsedilen arkadaşını ve sevgilisini bulup buradan kaçmaya çalışacaktır.

Korku ve gerilim unsurlarını da senaryosuna katan film, uzaylıların insanlar ile kurdukları ilişkiler ve insanların sınırlarını ne kadar zorlayabileceği üzerine bir deneme niteliğinde.

Yazar Hakkında

Tuğçe Mamati

21 grama kaç yaşam sığar? 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Haydarpaşa Lisesi ve Maltepe Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimari Tasarım alanında yüksek lisansa başladı. Mimarlık ve tasarım merakının yanında analog fotoğrafçılık ile uğraşmakta. Miyazaki hayranı. Aylak adımlarla kentte dolaşmayı sever. Uzun zamandır ilgisini çeken bilim kurgu ve sahne tasarımı konularını mimarlık ile aynı tezde buluşturma hayalleri var.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.