Armando Iannucci’nin yönettiği politik hiciv filmi “The Death of Stalin”, 16 Mart 2018 tarihinde gösterimde olacak.

Yıl 1953, yer Moskova… Stalin’in hayata gözlerini yummasının ardından Sovyetler Birliği’nde bir koltuk kavgası başlar. Stalin’in vekili ve komitenin birlikte hareket etmesinden yana olan Malenkov Genel Sekreterliği’ni korumaya çalışırken, İstihbarat Şefi Beriya ile komitenin başkanlığını yürüten Kruşçev arasında amansız bir siyasi rekabet içine girerler. Hamleler birbirini kovalarken, Sekreterlik koltuğunu doldurmak için çok vakit kalmamıştır…

Jason Isaacs, Simon Russell Beale, Andrea Riseborough, Rupert Friend, Paddy Considine, Steve Buscemi ve Jeffrey Tambor isimlerinin yer aldığı film, Fabien Nury ve Thierry Robin‘in aynı adlı çizgi romanından uyarlandı. Film, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri’nde (BIFA) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Kast, En İyi Yapım Tasarımı ve En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı ödüllerinin sahibi olmuştu. Aynı zamanda 2018 BAFTA Ödülleri‘nde En İyi Uyarlama Senaryo ve En Dikkat Çeken İngiliz Filmi dallarında adaylığı bulunmakta.

16 Mart 2018‘den itibaren sinemalarda gösterime girecek olan filmin basın gösterimi 9 Mart 2018 saat 10:30’da Beyoğlu Sineması’nda gerçekleştirilecek.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.