Xavier Dolan’ın son filmi The Death and Life of John F. Donovan‘ın, dünya prömiyerini 43. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapacağı açıklandı.

Dünyanın en prestijli festivallerinden olan Toronto Film Festivali‘nin basın toplantısından, sinema dünyasında heyecan yaratan bir açıklama geldi. 6 – 16 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşecek olan festivalde Xavier Dolan’ın The Death and Life of John F. Donovan filminin dünya prömiyeri yapacağı duyuruldu. Cameron Bailey, verdiği demeçte “Xavier Dolan, sadece birkaç yıl içinde tüm dünyadaki film tutkunlarını kendi kişisel vizyonuna çekmiştir. Toronto’da prömiyerini yapmaktan onur duyarız.”  dedi.

The Death and Life of John F. Donovan‘da Seyirciyi Ne Bekliyor?

Fransa – Kanada asıllı Xavier Dolan  ilk defa kendi tarzınının biraz daha dışına çıkıp günümüz sinema dünyasının en dikkat çeken oyuncularını  kadrosuna katıp ilk İngilizce filmini çekmesiyle kariyerinde cesur bir adım atıyor. Yıldızlar takımı olarak değerlendirilebilecek olan filmde Kit Harington başrolü üstlenirken Natalie Portman, Jessica Chastain, Kathy Bates başta olmak üzere Susan Sarandon, Bella Thorne, Thandie Newton, Jacob Tremblay ve Emily Hampshire gibi güçlü ve iddalı isimler de filmde yer alıyor.

Senaryosunu Xavier Dolan’ın kaleme aldığı filmin konusu İngiltere’de yaşayan genç bir aktör olan Rupert Turner ve ünlü televizyon yıldızı Donovan’ın mektup arkadaşı olmaları ve sonrasında gelişen olaylar üzerine kurulu. İnsan ilişkileri, iç hesaplaşmalar ve geçmiş çatışmalarını ana odağına alan film yayınlanan ilk görselleriyle bütün sinema dünyasında merak uyandırmayı başarmıştı.

Sinema dünyasının dahi çocuğu Dolan özgün üslubu ve tarzıyla pek çok sinema severin tutkuyla takip ettiği genç bir yönetmen.Son filmi, The Death and Life of John F. Donovan’la ise farkını bir kez daha beyaz perdeye yansıtacak gibi görünüyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.