Sosyal medyanın büyülü dünyasını Fil’m Hafızası ile keşfetmeye hazır mısın?
Fil’m Hafızası sinemaseverlerin birlikte sosyalleştiği, yeni deneyimler yaşayabildiği ortamlar yaratmaya ve sinemanın diğer sanat dallarıyla ilişkisini güçlendirerek, sinefilleri özel gecelerle buluşturmaya devam ediyor.

facebook-post1

Her ay farklı ve ilgi çekici bir tema üzerine kısa filmler, ünlü bir konuğun ev sahipliği ve eğlenceli yarışmalarla renklenen ‘Tematik Gece’ etkinliğinin bu ayki teması: “Sosyal Medya”. Bir sosyal medya fenomeni Güray Gürsel, nam-ı diğer burusvilis’in ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlik için 16 Kasım Çarşamba akşamı saat 20:00’da Asmalımescit Dam’dayız.

Bu en ‘’sosyal‘’ gecede uluslararası festivallerde büyük ilgi uyandırmış‘’Sosyal Medya‘’ temalı 9 kısa film gösterilirken, etkinliğin söyleşi kısmında Güray Gürsel katılımcıların sorularını yanıtlayarak geceye renk katacak.

Karanlık Kutu ve 40 Haramiler fotoğrafçılarından Benek Özmez’in en özel anları kamerasıyla ölümsüzleştireceği gecenin klasikleşen yarışmalarından Soundtrack Quiz de sinefillerin hafızalarını yoklayacak.

“sosocial hosted by Güray Gürsel (@burusvilis)” biletlerini 26 Ekim Çarşamba itibariyle Biletix web sitesinden ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler 90 adetle sınırlıdır.

Bilet Fiyatı: 30 TL

Not: Filmler Türkçe ve İngilizce altyazılıdır.

KISA FİLM SEÇKİSİ

Modern Zamanlar (2012)
Aykut Alp Ersoy / Türkiye / 8’
Teknoloji ile beraber değişen hayat algısı ve insanın bu karmaşa içerisinde sosyal olma arayışı. Hüzünlü ve bir o kadar da düşündürücü bir hikâye.
modernzamanlar

What’s On Your Mind? (2012)
Shaun Higton / A.B.D. / 3’
Facebook bazen iç karartıcı olabiliyor çünkü bizim dışımızdaki herkes mükemmel bir yaşam sürüyor. Peki, gerçekten öyle mi?
whatsonyourmind

Lost Memories (2012)
François Ferracci / Fransa / 3’
Elektromanyetik bir kasırga dijital dünyanın tüm verilerini silse geriye bizden ne kalırdı? Fütürist bir film olan Lost Memories, gitgide ne kadar dijitalleştiğimiz konusunda çarpıcı bir kısa.

lostmemories

Noah (2013)
Patrick Cederberg, Walter Woodman / Kanada / 18’
İlk gösterimini 2013 Toronto Uluslarası Film Festivali’nde gerçekleştiren Noah, dijital dünyayla birlikte düşen dikkat sürelerimizi ve gerçek ilişkiler kuramamamızı genç bir delikanlı üzerinden anlatıyor.

noah

97% (2013)
Ben Brand / Hollanda / 9’
Telefonundaki uygulamadan, kendisine çok uygun bir eşin yakınlarında olduğunu gören adam, telefon ekranına sabitlenmiş hâlde bu kişiyi bulmaya çalışır. 97%, elimizdeki cihazlara, uygulamalara, ekranlarda gördüklerimize kendimizi çok kaptırıp gerçek dünyayı ne kadar kaçırdığımızı hissettirir.
97

Unspeak: Episode 4. Anti-Social Media (2013)
Benoit Detalle & Marija Jacimovic/ A.B.D. / 7’
İnteraktif bir belgesel özelliği taşıyan Unspeak, gerçek niyetlerini saklamaya yeltenen hackerların ve büyük medya şirketlerinin, cesur yeni dünyayı yaratmak uğruna neler yaptığını gözler önüne seriyor.
unspeak

Endings, Inc. (2015)
Emmanuelle Pickett / A.B.D. / 17’
Yakın gelecekte gerçekleşmesi pek muhtemel hikâyede, Endings siz öldükten sonra geride kalan dijital mirasınızı güvenli bir şekilde yönetme hizmeti veren bir firmadır. Peki ya bu bilgiler bir başkasının eline geçerse?
11891538_682116448555075_5350094918102608002_o

Alone (2016)
Phinehas Hodges / A.B.D. / 7’
Alone, gözler üzerimizde değilken kim olduğumuza dair deneysel bir yolculuk… Deneyimlediğimiz özgürlük ve hissettiğimiz yalnızlık

alone

A Social Life (2016)
Kerith Lemon / A.B.D. / 8’
Meredith iyi bir kariyere sahip, iş dışındaki aktivitelere de zaman ayırabilen ve bunu sosyal medya aracılığıyla başkalarıyla paylaşan genç bir kadındır. Herkesin hayal ettiği hayatı yaşayan Meredith gerçekten de sosyal medyada paylaştığı hayatı mı yaşamaktadır?

asociallife

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.