Quentin Tarantino yeni projesi “Once Upon a Time in Hollywood” ile bizlere yıldızlar geçidi sunmaya hazırlanıyor. Efsane aktör Al Pacino da filmin oyuncu kadrosuna katıldı.

Leonardo Di Caprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Burt Reynolds, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen, Damian Lewis, Dakota Fanning, Nicholas Hammond, Emile Hirsch, Luke Perry, Clifton Collins Jr. ve Keith Jefferson. Tüm bu isimleri aynı filmde düşünmek bile sinemaseverleri heyecanlandırmaya yeterken, Quentin Tarantino yeni projesi Once Upon a Time in Hollywood kadrosuna efsane oyuncu Al Pacino’yu da ekledi.

Tarantino “Once Upon a Time in Hollywood ile bizleri 1969 yılının Hollywood’una, ‘’Summer of Love’’ diye adlandırılan, hippi devriminin yaşandığı ve aynı zamanda da Charles Manson ve grubunun en vahşi cinayetleri işlediği döneme götürecek. Eski bir Western filmleri yıldızı olan Rick Dalton (Leonardo Di Caprio) ve uzun süredir onun dublörlüğünü yapan Cliff Booth (Brad Pitt) hippi felsefesinin hüküm sürdüğü bu yeni Hollywood düzenine ayak uydurmakta zorlanırlar. Bu durumdan çıkış umudu ise Rick’in kapı komşusu, ünlü yıldız Sharon Tate’den (Margot Robbie) başkası değildir. Filmin kadrosuna katılan Al Pacino’yu ise Rick Dalton’un (Di Caprio) menajeri Marvin Shwarz rolüyle izleyeceğiz.

Şu ana kadar filmin konusu hakkında açıklananlar bunlarla sınırlıysa da, o dönemle ilgili bildiğimiz bazı gerçekler filmle ilgili bazı ipuçları veriyor. 9 Ağustos 1969 yılında, yönetmen Roman Polanski ile evli ve 8,5 aylık hamile olan ünlü televizyon yıldızı Sharon Tate, Charles Manson’ın müritlerinden olan 5 kişi tarafından vahşice katledildi. Bu öyle bir vahşet gecesiydi ki katiller Sharon Tate’i 16 yerinden bıçakladılar ve karnından bebeğini çıkarttılar. Olay sırasında malikanede olan diğer 3 kişi de öldürüldü. Cinayetler çok geçmeden aydınlatıldı ve tüm bu vahşeti Charles Manson’ın 5 müridinin yaptığı anlaşıldı. Daha sonra ise uzun yıllar konuşulacak ve Amerika’nın gelmiş geçmiş en tartışmalı isimlerinden biri olacak Manson’ın davası başladı.

Sharon Tate, The Wrecking Crew (1968)

Once Upon a Time in Hollywood Sharon Tate’in ölümünün 50. Yılı olan 9 Ağustos 2019’da gösterime girecek.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.