2017’nin ikinci yarısında beyaz perde Stephen King tarafından kelimenin tam anlamı ile kuşatılacak. Önümüzdeki aylarda vizyonda It, Dark Tower ve Gerald’s Game kitaplarının uyarlamaları ile yerine almaya hazırlanan King bu kuşatmanın arkasından hiç de yavaşlayacakmış gibi görünmüyor. 

King, bu kez oğlu Joe Hill’i yanına alarak beraber yazıkları Throttle kitabının senaryoya uyarlanması için çalışmalara başlamış. Throttle gelecek sene salonlardaki yerini alacak. Bir motorcu çetesinin yüzü olmayan bir kamyoncu ile girdikleri bir iddayı kaybetmeleri sonucu Nevada çölünü geçme hikayelerinin anlatıldığı intikam ve korku hikayesi Throttle, aslında 2009’da Amerikalı ünlü bilim-kurgu yazarı Richard Matheson onuruna yayınlanan, sınırlı sayıda üretilmiş bir korku antolojisinin parçası. Throttle, Matheson’nın Duel adlı kısa hikayesinden yola çıkarak King ailesi tarafından yazıldı.

Babasının ayak izlerini takip eden Joe Hill‘in kalemini daha önce beyaz perdede görmüştük. Yazarın aynı adlı kitabının uyarlaması, başrolünde Daniel Radcliffe‘in oynadığı Horns 2013’te vizyona girmişti. Babasının çektiği ilgiyi görmeye çoktan başlayan Hill’in yeni televizyon dizisi Castle Rock ise yolda.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.