Haberler

Sofra Sırları Yakında Sinemalarda!

‘’Buyurun, Neslihan’la tanışın! Mükemmel bir aşçı, Türk yemekleri uzmanı. Evine düşkün, kocasına sonsuz bağlı, mükemmel bi ev hanımı.

…Ve bir seri katil!’Nar (2011), Ses (2010) ve Kaptan Feza (2010) filmlerinden tanıdığımız yazar/yönetmen Ümit Ünal yeni bir komedi filmi ile beyaz perde de yerini almaya hazırlanıyor. Başrollerini Demet Evgar, Fatih Al, Alican Yücesoy, Elit Andaç Çam ve Fırat Altunmeşe’nin paylaştığı Sofra Sırları, Ümit Ünal’ın kendine özgü tarzını bir kez daha izleyiclerle buluşturacak. Yapımcılığını Sinan Yabgu Ünal ve Servan Güney‘in üstlendikleri filmin görüntü yönetmeni ise Türksoy Gölebeyi. Oyuncu kadrosundan bile komedi titreşimlerinin başladığı filmin hikayesi ise şöyle;

Neslihan hayatını kocasına ve evine adamıştır. Istanbul’da doğup büyüdüğü halde, kocasının işi yüzünden hayatını Anadolu kasabalarında geçirmiştir. Yıllardır çok sakin, hiçbir olağanüstü olay olmayan uzak taşra şehrinde yaşamaktadırlar.Neslihan utangaç, sevimli bir kadındır. Günü akşama ne pişireceğini düşünerek geçer. Çok da iyi bir aşçıdır. Kocası aile dostları, Neslihan’ın yemeklerine çok düşkündür. Neslihan’in çevresindekilerin esrarengiz ölümü tüm gözleri ona çevirir. Şehre yeni atanmış, çok zeki, Amerika’da eğitim görmüş, hırslı ve genç bir komiser, Neslihan’ın bir şeyler çevirdiğini ve peş peşe cinayetlerde parmağı olduğunu anlar ama
bir türlü gerçek bir kanıt bulup Neslihan’ı yakalayamaz. Neslihan her cinayetten tereyağından kıl çeker gibi, son derece masum hafif çatlak görünerek sıyrılmayı başarır.

Filmin yeni yayınlanan teaser posteri aşağıda,

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Yorum yaz