Geçtiğimiz yıl The Little Mermaid uyarlamasını çekmeyi planlayan ama daha sonra bu projeden vazgeçen, The Virgin Suicides, Lost in Translation, Marie Antoinette, Somewhere ve The Bling Ring filmlerinin yönetmeni Sofia Coppola yeni projesini açıkladı; The Beguiled (Kadın Affetmez, 1971).

the_beguiled-1024x510

Sofia Coppola, Nicole Kidman, Kirsten Dunst, Elle Fanning

Coppola, başrolünde Clint Eastwood’un oynadığı 1971 tarihli Don Siegel filminin yeniden çekimi niteliğindeki projenin başrollerinin Nicole Kidman, Kirsten Dunst ve Elle Fanning olduğunu açıkladı.

Thomas Cullinan‘in romanından uyarlanan filmin başrolündeki Clint Eastwood’un oynadığı asker John McBurney rolü için henüz isim belli değil.

Film, Amerikan İç Savaşı döneminde geçecek. Kuzeyli bir asker güneydeyken yaralı bir halde bir kız tarafından bulunup köye getirilir. Sadece kadınların olduğu bu köyde yaşamaya başlar. Kidman orijinal filmde Geraldine Page’in oynadığı Martha’yı, Dunst bir öğretmeni oynayacak. Çekimlere ise bu yıl başlanacak.

Beguiled_(Kadın_Affetmez)_film_1971

The Beguiled(1971):

ABD yapımı dramatik savaş filmidir. Özgün adı The Beguiled (çevirisi: Ayartılmış) olan film Türkiye’de Eylül 1972’de sinemalarda gösterime girmişti. Senaryosunu Thomas Cullinan’ın aynı adlı romanından (romanın ilk adı A Painted Devil) Albert Maltz ve Irene Kamp’in birlikte uyarlayıp yazdıkları filmi Don Siegel yönetmiş, başlıca rollerinde Clint Eastwood, Geraldine Page, Elizabeth Hartman ve Jo Ann Harris oynamışlardır.

Amerikan İç Savaşı esnasında Güneylilere ait topraklarda yer alan disiplinli bir kız okulunda kalan bir grup erkeksiz kadının arasına düşmüş ağır yaralı bir Kuzeyli askerin (Clint Eastwood) öyküsü anlatılır. Bu bencil, kendini beğenmiş ve şoven asker biraz iyileştikten sonra cezbettiği kadınların tümüyle ilişkiye girer hatta onları birbirlerine düşürür. Ancak kadınlar yatağa bağlı bu yakışıklı askerden bir seks oyuncağı olarak yararlanmaya başladıklarında ise belki de yüzyıllardır kendilerine yapılanların bir şekilde öcünü almış olacaklardır.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.