Boğaziçi Üniversitesi’nin sinema salonu SineBU Ekim ayında da en önemli vizyon filmleriyle seyirci karşısında.

a1

Ayın merakla beklenen filmlerinden, Fatih Akın imzasını taşıyan Elveda Berlin ve Derviş Zaim’in Rüya’sı bu ay vizyonda olacak. Boğaziçi Üniversitesi’nde hala eğitimini devam ettiren Mehmet Can Mertoğlu‘nun ilk uzun metrajlı ve Cannes, Saraybosna gibi festivallerden ödüller alan filmi Albüm ise Türkiye sinemalarında ilk defa SineBU’da izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Türkiye’yi Oscar Ödülleri  olan ve Eylül’de SineBU’da vizyona giren Kalandar Soğuğu ise son seansları kaçırmak istemeyenler için bu ay 7-8-9 Ekim’de gösterimde olacak.

a2


SineBU Hakkında:

AVM’lerde yer alan sinemalara alternatif olarak hayata geçirilen SineBU’da haftanın beş günü çeşitli filmler Başka Sinema işbirliğiyle izlenebiliyor. Sadece Boğaziçi Üniversitesi mensupları ve öğrencilerine değil tüm İstanbul halkına açık olan SineBU, tüm öğrencilerin sinemaya gidebilmesi için sadece Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine değil öğrenci kimliğini gösteren tüm İstanbullulara indirimli hizmet veriyor.

154 kişi kapasiteli SineBU sinema salonunda görme engelliler de Sesli Betimleme ile film izleyebiliyor. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde başlatılan Sesli Betimleme’nin ilk defa bir sinema salonuna uygulanmasıyla görme engelli sinemaseverler de tüm izleyicilerle aynı anda filmi takip edebiliyor.

*Bilet ücretleri: Tam 12TL, Personel 8TL, Öğrenci 3TL, Sinema Kulübü bü(s)k Üyesi 2TL

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.