M. Night Shyamalan, Unbreakable (Ölümsüz) ve Split (Parçalanmış) filmlerinin devam filminin geleceğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Altıncı His (The Sixth Sense) ve İşaretler (The Signs) filmiyle gişede yakaladığı başarının ardından Sudaki Kız (Lady In The Water) ve Mistik Olay (The Happening) ile biraz düşüşe geçen ve özellikle Avatar: The Last Airbender (Avatar: Son Hava Bükücü) filmiyle eleştirmenlerden ve izleyiciden bolca eleştiri toplayan M. Night Shyamalan, Split (Parçalanmış) filmiyle bu yıla tekrar damgasını vurdu.

14 hafta boyunda dünya çapında gösterimde kalan ve toplamda 274,6 milyon dolar gişe hasılatı elde eden Split, 23 farklı karaktere sahip olan bir katilin 3 genç kızı kaçırmasını konu alan bir filmken, sonunda konunun süpriz şekilde başka yerlere bağlanmasıyla ve özellikle son sahnesinde, ünlü yönetmenin bir başka beğenilen filmi Unbreakable ile temas kurması büyük ilgi çekmişti.

2000 yılı yapımı olan Unbreakable‘da David Dunn karakterini canlandıran Bruce Willis‘in son sahnesinde gözüktüğü Split, 17 yıl sonra gelen bir serinin habercisi olurken ünlü yönetmen sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla bilineni aşikâr etti.

Twitter hesabından “Yeni filmim Unbreakable ve Split’in devamı olacak. Her iki filmi de bir üçüncü film ile birleştirmek her zaman hayalim olmuştu” şeklinde bir açıklama paylaşan Shyamalan’ın yeni filmi ise “Glass” adını taşıyor olacak ve muhtemelen Unbreakable filminde usta oyuncu Samuel L. Jackson‘ın canlandırdığı Mr. Glass/Elijah Price karakterine odaklanacak.

Shyamalan‘ın yeni filmiyle ilgili bir diğer iyi haber ise filmde tanıdığımız bütün karakterlerin, dolayısıyla da bütün oyuncuların yer alacak olması. Bruce Willis‘in yanı sıra Ölümsüz‘ün Elijah Price/Mr. Glass‘ı Samuel Jackson, Parçalanmış‘ın Casey Cooke‘u Anya Taylor Joy ve Parçalanmış’ın yıldızı, X-Men serisinin genç Charles Xavier‘ı, BAFTA ödüllü İskoç aktör James McAvoy serinin 2. devam halkasında da boy gösterecek.

Amerika için vizyon tarihi de belli olan Glass, 18 Ocak 2019’da ABD’de vizyona girecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.