Sabancı Vakfı Kısa Film Platformu, bu sıralar zamanını evde geçiren ve sinemaya gidemeyen sinefiller için 4. Kısa Film Festivali’nde finale kalan filmleri YouTube üzerinden yayınladı.

Sabancı Vakfı, “Kısa Film Uzun Etki” sloganıyla bu sene dördüncüsünü düzenlediği ve teması ”Dijital Yalnızlık” olan Kısa Film Yarışması’nda finale kalan filmleri YouTube üzerinden yayınladı. Bu sene toplam 490 film ile rekor başvuru alan yarışmada 13 eser finale kalmıştı. Ödül almaya hak kazananlar; yönetmen-senarist Mahmut Fazıl Coşkun, oyuncu Hazar Ergüçlü, dünyaca ünlü Filistinli çağdaş yönetmen Najwa Najjar, Makedonya’dan ünlü yapımcı ve oyuncu Labina Mitevska ve İtalya’dan Venedik Film Festivali programcısı Teresa Cavina’dan oluşan jürinin değerlendirmesiyle belirlenmişti.

Dijital Pizza

Festivalde birincilik ödülünü “Parti” filmiyle Efe Can Yıldız almıştı. Ayşenur Erdoğan Gökçe’nin “Nasıl Bilirdiniz?” filmi ikinci olurken, Veysel Aslan‘ın ”Dijital Pizza” filmi üçüncülük ödülünü almıştı. Mansiyon ödülünü ise ”Girdap” filmi ile Cüneyt Işık kazanmıştı.

Festivalde finale kalan kısa filmleri buradan izleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.