Ryan Gosling yeni bilim kurgu filmi Project Hail Mary‘nin hem yapımcılığını gerçekleştirecek hem de filmin başrolünde yer alacak.

FIRST MAN (2018) • Frame Rated

The Notebook, La La Land, Balade Runner gibi ve daha birçok filmiyle tanıdığımız Ryan Gosling yeni bilim kurgu projesi Project Hail Mary için çalışmalara başladı. Kanadalı oyuncu Project Hail Mary‘nin hem yapımcılığını gerçekleştirecek hem de filmin başrolünde yer alacak. Project Hail Mary ile Ryan Gosling bir astronota hayat verecek. Ryan Gosling daha önce 2018 yapımı Daimen Chazelle imzalı First Man adlı bilim kurgu filminde de başrolde yer almıştı. Gosling filmde ünlü astronot Neil Armstrong‘a hayat vermişti. The First Man her ne kadar izleyiciden beklenilen ilgiyi görmese de Oscar ve Golden Globe da dahil olmak üzere pek çok film festivalinden ödülle dönmüş, sinema eleştirmenlerinden tam not almıştı.

Ryan Gosling Andy Weir

Ryan Gosling‘in yine bir astronata hayat vereceği Project Hail Mary, Marslı romanıyla oldukça popüler olan Andy Weir‘in son romanının sinema uyarlaması olacak. Project Hail Mary‘de tıpkı Marslı gibi uzayda geçen ve bir astronotun hayatını ve zorlu mücadelesini konu alıyor. Bu kez farklı olan kitabın baş karakteri olan astronot dünyayı kurtarmak için özel bir göreve gönderiliyor. Yazıldıktan sonra oldukça ses getiren ve büyük beğeni toplayan Marslı, 2015 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. Filmin başrolünde Matt Damon yer alırken Marslı’nın yönetmenliğini ise Ridley Scott gerçekleştirmişti. Oldukça ses getiren Marslı da tıpkı The First Man ‘in olduğu gibi Golden Globe da dahil olmak üzere pek çok ödüle layık görülmüştü.

Yapımcılığını Ryan Gosling ve Ken Kao‘nun birlikte gerçekleştireceği Project Hail Mary için henüz kesinleşen çok fazla bilgi yok. Filmin senaryosunu kimin kaleme alacağı, filmin yönetmen koltuğuna kimin oturacağı şuan için bilinmiyor. Filmin çalışmalarına bir an önce başlanması planlanırken filmin vizyon tarihi ise şu aşamada kestirilemiyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.