Haberler

Romanya Yapımı ‘’The Whistlers’’ Gösterime Girmeye Hazırlanıyor!

Bu yıl Cannes Film Festivali’nde yarışan Romanya yapımı ‘’The Whistlers’’ gösterime girmeye hazırlanıyor.

Corneliu Porumboiu’nun yönettiği Romanya yapımı ‘’The Whistlers’’ bu yılki Cannes Film Festivali’ndeki ilk gösteriminin ardından dünya sinemalarında da gösterime girmeye hazırlanıyor. Vlad Ivanov, Catrinel Marlon, Rodica Lazar, Antonio Buil, Agustí Villaronga, Sabin Tambrea, Julieta Szonyi ve George Pisterneanu’nun oyuncu kadrosunda olduğu film birçok ülkenin yanı sıra Amerika’da da gösterime girmek için Magnolia Pictures ile anlaşma yaptı.

Vlad Ivanov’un hayat verdiği kirli polis müfettişi karakterimiz, dolandırıcı bir iş adamını cezaevinden kaçırmak için Bükreş’ten Kanarya Adaları’ndan La Gomera adasına gönderilir. Fakat görevi tamamlamak için adanın kadim ıslık diliyle anlaşan halkıyla iletişim kurması gerekmektedir.

Porumboiu’nun 2006 yılında gösterime giren filmi “12:08 East of Bucharest” Cannes Film Festivali’nde Caméra d’Or ödülünü kazanmıştı. Yönetmen yine 2015 yılında “The Treasure” filmi ile Cannes Film Festivali’nde Prix Un Certain Talent ödülünü kazanmıştı.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz