Son olarak The Martian filmiyle gündeme gelen Oscar’lı ünlü yönetmen Ridley Scott, sevilen dizi The Prisoner‘i beyazperdeye uyarlayacak.

015-the-prisoner-theredlist

1967 yılında yayınlanan ve The Matrix, Lost, The Dark City, Alias, Twin Peaks ve 1984 gibi bir çok yapıma ilham kaynağı olmuş The Prisoner adlı dizi, Ridley Scott‘un yönetmenliğinde sinemaya uyarlanıyor. Deadline‘ın haberine göre, 1967 yapımı dizide hem oyuncu hem sanat yönetmeni olarak görev alan İrlandalı aktör Patrick McGoohan, The Prisoner‘in film versiyonunda senaryo ekibine dahil olacak.

Gizli bir ajanın istifa ettikten sonra kaçırılıp köy gibi bir yerleşim yerindeki garip bir hapishaneye alınması ve bulunduğu yerden kaçmaya çalışmasını anlatan The Prisoner, her biri bir numarayla çağrılan, hayatı sorgulamadan, bilinçsizce, saf bir mutluluk içinde yaşayan insanları konu alıyor. 17 bölüm olarak yayınlanan dizi, popüler kültürün önemli bir parçası olmuş, festivalleri yapılmış ve 12 bölümü The Simpsons dizisinde “The Computer Wore Menace Shoes” parodisi ile de tekrar anılmıştı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.