Relatos Salvajes (2014)

Relatos Salvajes (Asabiyim Ben) (2014), altı farklı hikâyenin tek bir filmde toplandığı kısa film seçkisi sunan özgün bir Arjantin yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Her birinde farklı hayatların işlendiği bu yapımda, bir adamın hayatına girmiş insanlara karşı duyduğu öfkenin iliklerimize kadar mizahi bir dille işlendiği hikâyeden, dengenin her daim hassas olduğu bir toplumda, aşkların, nefretin ve intikam duygusunun hüküm sürdüğü hikâyelere kadar birbirinden bağımsız bireylerin öykülerini izliyoruz.  Bu kısa film seçkisinde insana dair her duyguyu bulabilirsiniz. Sevgi, ihanet, hayal kırıklığı, öfke, adalet arayışı, haksızlık, iyilik, kötülük. Tüm kavramların 6 farklı hikâyede buluştuğu bu yapım, kavramları kara komik tadında işleyerek hayatı sorgulamamıza neden oluyor. Yolsuzluğun ve yozlaşmışlığın hüküm sürdüğü bu ülkede insanlar, kanunlar karşısında çaresizliğini öfkesiyle birlikte nasıl yansıtır sorusunun cevabını farklı bir anlatımla izliyoruz. Arjantin tarihinin en başarılı TV dizisi Los Simuladore’ün (2002) yaratıcısı olarak bilinen yönetmen Damian Szifron filmin her karesindeki anlatımı deneyimleriyle birlikte güçlü kılarken aynı zamanda seçmiş olduğu müzikleriyle ritmi yüksek bir yapım izlememizi sağlıyor.

  1. Akademi Ödülleri’nde Yabancı Dilde En İyi Film dalında Akademi Ödülü adaylığı kazanan gerilim- komedi türündeki Relatos Salvajes’i izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Damián Szifron
Oyuncular: Ricardo Darín, Oscar Martinez, Leonardo Sbaraglia

Yazar Hakkında

Göksu Ertüren

1992 yılında Uşak’ta doğdu. Yazmaya olan merakı onu, yazdıklarını görselle buluşturabileceği sinema okumaya yönlendirdi. Uşak Üniversitesi'nde Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünde okuduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon bölümünü bitirdi. Şimdilerde ufkunu, farklı dünyaları arayıp, bulduklarını kendi dünyasına katarak genişletmeye devam ediyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.