Lyon merkezli dans topluluğu Pockemon Crew, “3-2-1…Kayıt!” başlıklı gösterileriyle İş Sanat sahnesinde!

Pockemon Crew’la Nisan’da Sinema ve Hip Hop Bir Arada

1999 yılında kurulan Pockemon Crew’in kimliği, herhangi bir kuşaksal, sosyal ve sanatsal ayrışmanın uzağında, hip-hop ile ilgili değerleri aktarmak üzerine kurulu. Topluluğun teknik ve estetiği, onları yeni hip-hop jenerasyonunun simgesel dansçıları arasına sokuyor.
Başından beri topluluğun bir üyesi olan ve 2004’te koreograf ve sanatsal direktörlük pozisyonlarını üstlenen Riyad Fghani, yıllar içinde klasik ve hip-hop dansçıları, sirk performansçıları, pandomim sanatçıları ve oyunculardan aldığı ilhamla farklı çalışma metotları geliştirdi. Pockemon Crew’in bu metotlarla geliştirilen ‘Ve… Perde!’ başlıklı gösterisinde, topluluk, iki ayrı dünyayı bir araya getiriyor: Sinema ve hip-hop. Sinema tarihinin başlangıcında önemli bir yeri bulunan Lumiere Kardeşler’in şehri Lyon’dan dansçılar, kostümleri ve temalarıyla izleyicileri 1930-40’ların sinema dünyasına geri götürüyor. Belli başlı hip-hop figürlerinin izindeki bu dans gösterisi, sürekli olarak yeni boyutlar arayan ve araştıran bir topluluk olan Pockemon Crew’un ününü pekiştiren performanslarından biri.Pockemon Crew gösterisi Institut Français iş birliği ile gerçekleştiriliyor.

​1930-40’lı yılların sinema dünyasını dekor ve kostümlerle zenginleştirerek yansıtacak topluluk, Türkiye’deki ilk gösterisine tüm dans severleri bekliyor. Gösteri, Fransız Kültür Merkezi iş birliğiyle 25 Nisan 2018, Çarşamba akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek.

Ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.