Haberler

Patti Smith Terrence Malick’in Yeni Filminde Rol Alacak!

Austin müzik sahnesini konu edinen “Weightless” adlı filmin kadrosunda Natalie Portman, Christian Bale, Cate Blanchett, Ryan Gosling, Michael Fassbinder ve Val Kilmer gibi isimler var.

PATTİ SMİTH

Amerikalı yönetmen, senarist ve film yapımcısı Terrence Malick, Austin müzik sahnesini anlatan ve yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu ile dikkat çeken “Weightless” filminin hazırlıklarına 2011 yılında başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde bu zengin kadroya müzisyen Patti Smith’in de eklendiği açıklandı. Filmde yer alan oyunculardan Rooney Mara, Patti Smith’in üç gün boyunca filmin setine geldiğini ve yapımda rol alacağını duyurdu.Terrence Malick, Austin’de gerçekleşen bir Patti Smith performansına ait görüntülerin de filmde yer alabileceğini açıkladı. Filmde kendisini oynayacak olan Smith’in bu sahnelerinin filmin son halinde olup olmayacağı belli değil, zira çekimleri beş yıldır devam eden film için hali hazırda birçok müzisyen ve oyuncunun bulunduğu geniş bir malzeme mevcut.

Arcade Fire, Black Lips, Fleet Foxes gibi grupların Austin’de verdikleri konserlere yer verilecek olan filmin çekimlerinde yönetmen Terrence Malick’in alışılmadık bir yöntem kullanacağı konuşuluyor. İki farklı aşk üçgeninin olduğu bir hikayenin anlatıldığı filmde çok sayıda oyuncu rol alacak. Bu isimlerin arasında Malick’in yönettiği Knight of Cups’ta da başrolde olan Natalie Portman, Christian Bale ve Cate Blanchett’ in yanı sıra, Ryan Gosling, Michael Fassbender ve Val Kilmer da var.

Filmin konusunu oluşturan ve pek çok müzisyenin kariyerindeki yol üstü duraklarından biri olan Austin, ABD’nin Texas eyaletinde bulunuyor. Austin, uzun yıllardır blues ve caz müziğinin yanında alternatif ve bağımsız rock müzik sahnesinin en önemli merkezlerinden biri olmaya devam ediyor.

Gamze Gencer
O bir LGBT sineması ve kadın filmleri oburu. 1991 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Reklamcılık, sinema, toplumsal cinsiyet, edebiyat, sanat tarihi ve müzik başlıca ilgi alanları. Boş zamanlarını film izleyerek, müzik dinleyerek; kitaplar, toplumsal cinsiyet konulu makaleler ve film çözümlemeleri okuyarak geçiriyor.

Yorum yaz