Sonbahar, Gelecek Uzun Sürer ve Rüzgarın Hatıraları gibi başarılı projelerin yönetmeni Özcan Alper’in yeni filmi Akordiyoncu Almanya’nın prestijli film marketlerinden olan Berlinale World Cinema Fund’dan prodüksiyon desteği almaya hak kazandı!

Berlin Film Festivali’nin World Cinema Fund/Dünya Sinema Fonu 2004 yılından beri her sene, dünyanın farklı bölgelerinden değişik coğrafyalarından bağımsız filmlere yapım ve dağıtım desteği sunmaya devam ediyor. Bu yıl 50 ülkeden 135 proje arasından yapım desteği verilen dört projeden birisi de  Özcan Alper‘in filmi Akordiyoncu oldu.

Bir dağ kasabasında yaşayan müzisyen İshak’ın, kasabaya yeni tayin olan genç memur Ali’yle karşılaşması ve sonrasında gelişen olayları anlatan filminin senaryosunun altında  yazar Murat Uyurkulak ve Özcan Alper’in imzası var. Farklı coğrafyaları ve hikayeleri başarılı sinematografik tarzıyla beyaz perdeye aktaran Özcan Alper son filmi için mekan olarak Toroslar’ı seçti. Yönetmenin çekimlere 2019 yılının Haziran ayında başlaması bekleniyor. 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.