Mark Perez’in senaryosunu yazdığı Oyun Gecesi, oyun tutkunu bir çift olan Max ve Annie’nin bir oyun gecesinde başlarından geçen macerayı konu ediniyor. Max ve Annie’nin aşkları, birlikte katıldıkları bir oyun gecesinde başlamış ve evlilikleri boyunca da bu tutkuları devam etmiştir. Max’in çocukluğundan beri rekabet halinde olduğu karizmatik ağabeyi Brooks’un bu oyun gecelerinden birine dahil olmak istemesiyle birlikte işler çığırından çıkacaktır.

Brooks hayatı boyunca Max’in en büyük rakibi olmakla kalmamış bir de kendinin organize ettiği bir oyun gecesi ile Max’in sahip olduğu arkadaş çevresini de Max’in elinden almak üzeredir. Max’in tek bir çaresi vardır o da bu oyunda ağabeyi Brooks’u alt etmektir. Brooks’un organize ettiği oyunu çözmeyi kendine amaç edinmiş hırslı mı hırslı üç çift vardır. Ancak ipuçları bir araya geldikçe işler hiç de düşündükleri gibi gitmez. Yoksa Brooks sahiden kötü adamların eline mi geçmiştir? Neyin gerçek, neyin oyun olduğunun anlaşılamadığı noktada devreye sevilmeyen komşu polis memuru girer. Düğümü çözebilecek tek kişi de bu garip polis memurudur.

Gerçekçi bir gözle izlenmediği sürece son derece eğlenceli ve macera dolu olan filmin  baş rollerinde Jason Bateman ve Rachel McAdams yer alırken, yönetmenlik koltuğunda ise  John Francis Daley ve Jonathan Goldstein oturuyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.