İstanbul Modern Sinema, Türk asıllı, New York’ta yaşayan, kendi yazıp yönetip kurguladığı kimi zaman başrol oynadığı bağımsız filmlerle tanınan Onur Tükel’i ağırlıyor.

Ressam, oyuncu, yazar ve yönetmen Onur Tükel’in tarzı; nörotik karakterleri, ağzı kalabalık öyküleri, kara mizahı, iğneyi topluma olduğu kadar kendine de batıran eleştirel kent komedileriyle Woody Allen’a benzetiliyor.

 

Onur Tükel, bugüne kadar Summer of Blood (2014), Applesauce (2015) gibi toplam 11 uzun metraj filme imza attı. Son filmi Catfight (2016) da dahil olmak üzere yedi filmi, “2. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması” projesi kapsamında Türkiye izleyicisiyle ilk kez buluşuyor.

Onur Tükel’in gösterilecek diğer filmleri;

Ding-a-ling-Less (2001)

The Pigs (2005)

Richard’s Wedding (2012)

Abbysinger/Songwriter (2015)

Onur Tükel, kendinden yola çıkarak gerilla tarzı hayata geçirdiği filmlerinde günlük yaşamı, kadın erkek ilişkilerini, yaratım sürecindeki sanatçıyı, büyükşehir hayatını ve Amerika’da azınlık olmayı son derece yaratıcı, zekice ve komik bir üslupla ele alıyor.

Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan bu toplu gösterime katılacak olan Onur Tükel söyleşisi 28 Ekim Cumartesi günü saat 17.00′de gerçekleşiyor. New York’ta yaşayan bağımsız sinemacı kendi sinema serüveni ve filmleri üzerine konuşacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.