Koronavirüs nedeniyle birçok festival erteleme ya da iptal kararı alınca, birkaç programcı bir araya gelip online bağış kısa film festivali My Darling Quarantine‘i kurdu.

Tallin Black Nights, Cannes, Venice, Berlin ve Locarno festivallerinin programcıları, dünya çapında yaşanan koronavirüs nedeniyle bir araya geldi. Hem kısa filmleri izleyicilerle buluşturmak hem de virüs için bağış toplamak adına online My Darling Quarantine kısa film festivalini kurdular. Venedik Film Festivali‘nin kısa film danışmanı ve Torino Kısa Film Pazarı programcısı Enrico Vannucci‘nin, karantina esnasında online kısa film festivali oluşturma fikrinden yola çıkarak hayata geçirilen online festival, Talking Shorts platformunda yayınlanmaya başladı. Her hafta, distopik temalı 7 kısa film platformda gösterilip, izleyiciler tarafından oylanıyor. Toplanan bağışların yarısı yardım kuruluşu Medecins Sans Frontieres’e ve geri kalanı da virüsten finansal olarak etkilenen kültürel kurumlara ve çalışanlarına gidecek.

Festivalin ilk haftasında gösterilecek filmler arasında Konstantinos Antonopoulos‘un Yunanlı bir ailenin tatil için gittikleri bir adada dünyanın sonundan kaçmalarını anlatan Postcards From The End of the World de yer alıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.