Ünlü yönetmen Oliver Stone diğer yapımlarından çok daha farklı bir filmle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanırken, bu özel filmin başrolünde Benicio Del Toro yer alacak.

2016’da gösterime giren ‘’Snowden’’ filminden sonra bir kez daha yönetmenlik koltuğuna oturmaya hazırlanan Oliver Stone, senaryosunu kendi yazdığı ve diğer yapımlarının aksine aile, kayıplar ve aşk üzerine yoğun bir drama filmi olan ‘’White Lies’’ ile sinemaseverleri şaşırtmaya hazırlanıyor. Benicio Del Toro’nun başrolde yer alacağı açıklanan ”White Lies”, ikilinin ‘’Savages’’ filminden sonraki ikinci projeleri olacak.

Üç kuşağın hikayesinin anlatılacağı filmde; Benicio Del Toro boşanmış bir ailenin çocuğu olarak büyüyen, kendi evliliğinde ve sıkıntılı zamanlar geçiren oğluyla olan ilişkisinde ebeveynlerinin hatalarını tekrarlayan bir yetişkini canlandırıyor. Kapana kısılmışlık hissiyle şehvetinin peşinden gitmeye çalışırken daha da kaybolan kahramanımız, kendisinden tamamen farklı bir hayatı olan bir kadınla tanışır ve kendini yeniden keşfedeceği içsel bir yolculuğa çıkar.

Son olarak “Avengers: Infinity War” ve “Sicario: Day of the Soldado” filmleriyle izleyicinin karşısına çıkan Benicio Del Toro, ‘’Traffic’’ filmiyle de en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında ‘’Oscar’’ ödülünün sahibi olmuştu. Daha önce ‘’Midnight Express’’ filmiyle en iyi senaryo uyarlamasında, ‘’Platoon’’ ve “Born on the Fourth of July” filmleriyle de en iyi yönetmen dalında üç ‘’Oscar’’ ödülünün sahibi olan Oliver Stone ise ‘’Salvador’’ ve ‘’Nixon’’ filmleriyle de büyük ses getirmişti. Amerikan sinemasının yetiştirdiği en büyük ve en tartışmalı yönetmenlerden biri olan Stone, son olarak günümüzün çok konuşulan politik isimlerinden Edward Snowden’ın hikayesini anlattığı ‘’Snowden’’ ile kamera arkasına geçmiş, Joseph Gordon-Levitt’li kadrosuyla film 2016 yılında 37 milyon dolar gişe başarısı göstermişti.

‘’White Lies’’ filminin çekimlerine 2019 yılının sonbaharında New York’ta başlanacağı açıklanırken, oyuncu kadrosu için görüşmeler devam ediyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.