Michael Almereyda’nın yönettiği Nicola Tesla’nın hayatını anlatan Tesla filminden fragman yayınlandı.

Nikola Tesla’nın 164. doğum gününde mucidi anmak adına IFC Films, mucidin hayatını konu alan filmin fragmanını izleyiciyle buluşturdu. Tesla’nın dikkat çekici keşiflerini kapsayan biyopicte, başarılı mucidin başından geçen zorluklar ve önemli olaylar filmde konu olacak. Parlak ve vizyon sahibi Nikola Tesla, devrim niteliğindeki elektrik sistemini hayata geçirmek için zorlu bir mücadele verir. Bu mücadelesi dünya çapında kablosuz enerji için yeni sistemle daha da zorlaşıyor. Thomas Edison ve patronu George Westinghouse ile olan huzursuz ilişkisi de işlerini gittikçe zorlaştırıyor.

Tesla’yı Before Sunrise, Boyhood ve Predestination’dan tanınan Ethan Hawke hayat verecek. Thomas Edison’a ise Twin Peaks ve Blue Velvet gibi yapımlarda yer almış Kyle MacLachlan canlandıracak. Filmde Hawke ve MacLachlan’a Eve Hewson, Jim Gaffigan, Hannah Gross, Josh Hamilton ve Ebon Moss-Bachrach eşlik edecek.

Dünya prömiyerini Sundance Film Festival’inde gerçekleştiren filmin yönetmenliğini Experimenter, Skinningrove ve Marjorie Prime filmlerinin yönetmenliğini yapmış Michael Almereyda üstlenecek. Polonyalı yönetmen ve senarist Jerzy Skolimowski, Tesla‘nın senaryosunu 20’lerin başında yazmaya başlamış. Skolimowski’den senaryoyu devralan Almereyda, Derek Jarman‘ın filmleri, Henry James‘in kitapları ve Drunk History dizisinden de esinlenerek hikayeyi geliştirdiğini açıkladı. Almereyda ortaya çıkan sonucu “yapısız bir biopic” olarak tanımlıyor.

IFC Films ve Hawke yeniden bir arada

Hawke ve IFC Films uzun süreli ilişkilerini Tesla ile pekiştiriyor. Oyuncu daha önce IFC’nin filmleri Boyhood ve Blaze yer aldı. Film ayrıca Hawke’yi, Hamlet’te birlikte çalıştığı yönetmen Almereyda ile yeniden bir araya getiriyor.

IFC’nin yapım başkan yardımcısı Arianna Bocco, “IFC Films’in Hawke ile çalışması her zaman bir kutlama sebebidir. Bu yaz efsanevi Michael Almereyda ve muhteşem oyuncularla birlikte izleyicilere sunmak için heyecan duyuyoruz” diye açıklama yaptı.

Tesla‘nn 21 Ağustos‘ta vizyona girmesi bekleniyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.