Haberler

Nick Cave ile Bir Hafta Sonuna Hazır Mısınız?

Nick Cave ile Bir Hafta Sonuna Hazır Mısınız?

İstanbul Modern Sinema, Nick Cave’in sesini, müziğini, metnini veya kendisini göreceğimiz filmlerden oluşan bir program hazırladı.

Müzik kariyerinin 45. yılına giren Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı, besteci, senaryo yazarı, şair ve oyuncu Nick Cave’in 25. İstanbul Caz Festivali kapsamında 10 Temmuz’da KüçükÇiftlik Park’ta vereceği konserinden önce, İstanbul Modern’in bu seçkisiyle, Nick Cave yolculuğumuza güzel bir başlangıç yapıyoruz.

Seçkideki filmler; Cave’in hem diğer “bad seed” olan Warren Ellis ile birlikte müziğini bestelediği ve küçük bir rolde de karşımıza çıkan, Andrew Dominik imzalı film Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı (The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, 2007), yine Dominik’in, Cave’in oğlu Arthur’un ölümünden sonra çektiği ve The Bad Seeds’in Brighton’da kaydettikleri Skeleton Tree albümüne odaklanan müzik belgeseli One More Time with Feeling (2016) ve Cave’in Avustralyalı yönetmen John Hillcoat ile çalıştığı, hem senaristliğini yaptığı hem de yine Ellis ile müziklerini bestelediği Kanunsuzlar (Lawless, 2012). Vahşi batıda, üç kardeşin etrafında geçen bu mafya hikayesi Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye adayı olmuştu.

Program kapsamında 7 Temmuz Cumartesi günü saat 17.00’de sinema ve müzik insanlarının konuşmacı olarak katılacağı, Cave’in müziği ve sinema ile olan ilişkisi üzerine bir söyleşi de gerçekleşecek.

Etkinlik Detayı

Söyleşi*

7 Temmuz Cumartesi, 17.00

Moderatör: Gülşah Güray

Program kapsamında Sevin Okyay ve Melis Danişmend ile Cave’in müziği ve sinema ile olan ilişkisi üzerine bir söyleşi düzenleniyor.

Radyo Eksen ile Müzede Müzik

7 Temmuz Cumartesi, 18.00

*Söyleşi ücretsizdir.

Gösterim Programı

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz