Haberler

Neil Patrick Harris Matrix 4’ün Kadrosunda

Neil Patrick Harris Matrix serisinin son filminde yer alacak.

Image result for neil patrick harris

Bilim kurgu kültleri arasına giren, ilk filmi 1999 yılında çekilen Matrix üçlemesinin devam filmi yaklaşık on yıl aradan sonra izleyici ile buluşacak. Yalnızca bilim kurgu dünyasını değil popüler kültürü de oldukça etkisi altında bırakan film serisi kadrosunda ise bazı değişiklikler oldu. Filmin yeni oyuncularından biri How I Met Your Mother, Gone Girl gibi yapımlarda yer alan Neil Patrick Harris olacak. Dördüncü Matrix filminin yönetmenliğini ve senaryosunu Matrix üçlemesine de imzasını atmış Lana Wachowski üstlenecek. Keanu Revees yeni filmde Neo olarak karşımıza çıkarken Carrie- Anne Ross da yine Moss karakterini canlandıracak.

Lawrence Fishburne‘in hayat verdiği Matrix üçlemesinin efsane karakterlerinden olan Morpheus’un gençliğini yeni filmde kimin canlandıracağı ise merak konusu. Henüz kesin olmamakla birlikte yeni Morpheus rolü için düşünülen isimler arasında Aquaman‘deki performansıyla dikkat çeken Yahya Abdul-Mateen II yer alıyor.

Matrix’in çekimlerine önümüzdeki yıl başlanması planlanıyor.

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz