Haberler

Natalie Portman’ın Yeni ”Astronot Drama” Filminden İlk Görüntü Geldi

Natalie Portman’ın Yeni ''Astronot Drama'' Filminden İlk Görüntü Geldi

Noah Hawley’in yönettiği ve Natalie Portman’ın gerçeklikten kopan bir astronotu canlandırdığı yeni filmden ilk kare yayınlandı.

Natalie Portman’ın bir görev sonrası uzaydan dünyaya dönüşünde gerçeklikle bağlarını yitiren bir astronota hayat verdiği, Fargo ve Legion gibi iki farklı dizinin hem yapımcılığını hem senaristliğini üstlenmiş Noah Hawley’in yönettiği ve gerçek bir hikayeden esinlenen ‘’Pale Blue Dot’’ filminden ilk görüntü yayınlandı.

 

Peki ”Pale Blue Dot”un Hikayesi Ne?

‘’Pale Blue Dot’’ uzun süre uzayda zaman geçiren astronotların dünyaya döndüklerinde gerçeklikten kopuşlarını ‘’astronot draması’’ diyebileceğimiz gerçek bir hikayeden esinlenerek anlatıyor. Natalie Portman filmde Lucy Cola adında başarılı bir astronotu canlandırıyor. Evli olan karakterimiz, uzun süren bir uzay görevini tamamlayıp dünyaya döndükten sonra Jon Hamm’ın canlandırdığı bir başka astronot ile ilişki yaşamaya başlar. Fakat Jon Hamm’ın oynadığı karakterin henüz eğitim sürecinde olan genç bir astronot ile ilişki yaşamaya başlaması, Lucy’deki büyük çöküşün tetikleyicisi olur. Girdiği psikolojik sarmaldan kurtulamayan Lucy giderek gerçeklikten kopmaya başlar. Filmde Lucy’nin eşini de Hawley’in Legion dizisinde beraber çalıştığı ve gün geçtikçe yıldızı parlayan Dan Stevens oynuyor.

Noah Hawley, Fargo ve Legion gibi özgün yapımın senaristlik ve yapımcılıklarından sonra ilk uzun metraj film yönetmenliğinde karşımıza çıkıyor. Hawley’in yönettiği ‘’Pale Blue Dot’’ Amerikalı astronot Lisa Nowak’ın ilginç ve beklenmedik hikayesinden esinlenerek senaryolaştırılan bir film. Lisa Nowak, 2007 yılında sevgilisinin uğruna kendisi terk ettiği aşığını kaçırmaya çalışmaktan tutuklanmış ve suçlanmıştı. Lisa Nowak hala Amerika Birleşik Devletleri’nin yetiştirdiği en değerli astronotlardan sayılmakla beraber NASA’nın resmi sayfalarında kendisi ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Lisa Nowak, 2006, NASA

Lisa Nowak’tan esinlenen hikayesi, Natalie Portman, Jon Hamm ve Dan Stevens’lı kadrosu ve Noah Hawley’in yönetmenliğindeki ‘’Pale Blue Dot’’ filminin çekimleri hızla devam ederken, sinemaseverlerle ne zaman buluşacağı henüz netleşmedi.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz