Mustang ve Kings filmleriyle adını duyuran Deniz Gamze Ergüven, Hollywood’daki kariyerine Anne Hathaway’in yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği The Lifeboat filminde yönetmen koltuğunda oturarak devam ediyor.

Kısa filmleriyle sinema dünyasına adım atan ve ilk uzun metraj filmi Mustang ile 2015’te Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar adaylığı bulunan Deniz Gamze Ergüven, Hollywood’da ismini Daniel Craig ve Halle Berry‘nin başrollerinde bulunduğu Kings filmiyle duyurmuştu.

Yönetmen tekrar Hollywood dünyasından bir filmin yönetmenliğini üstlenerek karşımıza çıkıyor. Aslında Atonement filmiyle öne çıkan Joe Wright‘ın yöneteceği filmde değişiklik yapılarak Deniz Gamze Ergüven‘in yönetmen koltuğuna oturmasında anlaşılan film Charlotte Rogan‘ın The Lifeboat adlı kitabından uyarlanacak. Working Title, Film 360 ve Focus‘un yapımcılığında çekilecek filme Anne Hathaway de yapımcılıkta eşlik edecek ve başrolü üstlenecek.

Film senaryosu birebir olarak kitaptan uyarlanacak. Kitaptaki olaylar Grace Winter (Anne Hathaway) adındaki genç bir kadının 1914’te deniz kazası geçirdikten sonraki hayatta kalma mücadelesi üzerinden anlatılıyor. Grace Winter’ın kurtulmak için bindiği cankurtaran botundan, bazılarının hayatta kalması için inmek zorunda bırakılan insanlarla yaşadığı ahlakı krizlere tanık oluyoruz.

Sinema dünyasına yeni girmiş olmasına rağmen filmografisi oldukça başarılı olan yetenekli yönetmenin Hollywood yıldızı Anne Hathaway ile olan bu iş birliği sonrasında yapacağı çalışmaları sinemaseverleri şimdiden meraklandıracak gibi görünüyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.