Haberler

Morrissey’in Biyografik Filmi Geliyor!

Steven Morrissey’in gençlik yıllarını anlatacak England is Mine Edinburg Uluslararası Film Festivali’nde beyazperdede olacak!

İngiltere’nin dünyaya kazandırdığı en ikonik starlardan biri hiç kuşkusuz ki Morrissey. 1959 doğumlu Morrissey, 80’ler rock’n roll’unun en kült rock gruplarından The Smiths vokalistiydi. Yapımcılığını Baldwin Li ve Orian Williams‘ın üstlendiği biyografik filminin yönetmen koltuğunda ise Mark Gill oturuyor. Çekimleri tamamlanan film 2 Temmuz‘da Endinburg Uluslararası Film Festivali’nde prömiyerini yapacak. Bizimle buluşmasınında yazın sonlarına doğru gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz.

Film Morrissey’in ilham verici gençlik yıllarını konu alıyor. Oldukça ilginç bir hayat hikayesine sahip ikonun gençlik yaşlarının nasıl işleneceğini hep birlikte göreceğiz ama sivri dilli Morrissey’e uyacak şekilde oldukça komik olacağının sinyallerini yönetmen Mark Gill vermeye başladı bile. Morrissey’in 20’li yaşlarını canlandıracak isim ise Jack Lowden. Filmin kapanışı ile Morrissey’i The Smiths grubuna götüren yolu başlatan Johnny Marr ile tanışması ile olacak.

Çisel Bozar
1993 doğumlu ve Kadıköylü. Kimya ile geçen lisans hayatını diplomayı aldığı an terk etti. Şu an Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon yüksek lisans yapıyor. Yazar ve çeker. Angelopoulos'u çok sever.

Yorum yaz