Mehmet Güreli’nin yeni filmi Dört Köşeli Üçgen prömiyerini 37. İstanbul Film Festivali’nde yapacak.

 

Mustafa Dinç

Gölge’den sonra yönetmenin ikinci uzun metraj sinema filmi olan Dört Köşeli Üçgen, Güreli’nin aynı zamanda dayısı olan ünlü yazar Sâlâh Birsel’in aynı adlı romanından uyarlandı.

Filmin senaryosunu, Uzak İhtimal filminin de senaryo ekibinde bulunan Görkem Yeltan kaleme alıyor. Filmin yapımcılığını Yeditepe Film üstlenirken, görüntü yönetmenliğini Ahmet Sesigürgil gerçekleştiriyor. Filmin özgün müziklerini heyecanla beklememizin sebebi ise Mehmet Güreli’nin imzasını taşıyor olması. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan filmin çekimleri İstanbul, Alaçatı, Bodrum ve Selçuk’ta gerçekleştirildi.

Filmin başrolünde yer alan Mustafa Dinç’e; Ülkü Duru, İştar Gökseven, Kaan Çakır, Emre Altuğ, Mehmet Esen, Sezgi Mengi, Alper Saldıran, Şencan Güleryüz, Gökçer Genç, Pınar Tuncegil ve daha birçok ünlü isim eşlik ediyor. Eserin sahibi Salâh Birsel’in eşi tiyatrocu Jale Türkan Birsel de filme konuk oyuncu olarak destek veriyor.

Dört Köşeli Üçgen, 37. İstanbul Film Festivali kapsamında 15 Nisan 13.30’da Beyoğlu Sineması’nda ilk kez sinemaseverlerle buluşacak.

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.