DramaSinema Odaları

Marriage Story (2019)

The Squid and the Whale (2005) filmi ile büyük çıkış yapan, ardından Margot at the Wedding (2007), Greenberg (2010) ve Frances Ha (2012) filmleriyle başarısını sürdüren Amerikalı yönetmen Noah Baumbach son filmi Marriage Story ile dikkatleri yeniden üzerine çekti. Film  77. Golden Globe ödül töreninde 6 dalda ödüle aday gösterilirken, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanarak ödülü evine götüren isim sinir bozucu avukat rolü ile Laura Dern oldu. Filmin başrollerinde ise olağanüstü performansları ile Scarlett Johansson ile Adam Driver bulunmaktadır.

Film, sona yaklaşan bir evliliği masaya yatırıp boşanmanın her safhasını en incelikli haliyle izleyicinin önüne seren etkileyici bir yapımdır. Tiyatro yönetmeni olan Charlie ile oyuncu olan eşi Nicole, dışardan iyi gibi görünen bir beraberliğin ardından boşanmaya karar verir. Başlarda her ikisinin de bu süreci sancısız bir şekilde atlatma istekleri, tarafların farklı şehirlerde yaşama arzusu ve küçük oğullarının velayetini elde etme hırsıyla yer değiştirince, planlar bir anda yerle bir olur ve bu kez avukatların savaşı başlar. Evlilikleri boyunca birbirlerine söyledikleri veya yaptıkları hiçbir şeyi unutmamaları ve bunları mahkeme salonunda bir koz olarak kullanmaya başlamalarıyla birbirlerine iyice yabancılaşan Nicole ve Charlie, evliliklerini mi yoksa ilişkilerini mi bitirmek istediklerine karar verdikleri noktada eteklerindeki taşları döküp, öyle ya da böyle yola birlikte devam edip edemeyeceklerinin sınavını verirler.

Filmin Künyesi

Yönetmen: Noah Baumbach
Oyuncular: Scarlett Johansson, Adam Driver ve Laura Dern
Ezgi Ulukoca
15 Şubat 1984’te Eskişehir’de doğdu. Ertesi gün hava çok soğuktu, evden çıkmadı. Istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu, avukattır. Sinema ve edebiyat ile ilgilenir. Seyahat etmeyi, bir de çillerini çok sever. Ayaklarının altından gıdıklanır, viskiyle arası yoktur. Kerevize bayılır.

Yorum yaz