Suspiria, Call Me by Your Name gibi filmleriyle büyük sükse yapan yönetmen Luca Guadagnino, yeni bir film projesi ile sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Film, Hollywood’daki ilişkilere odaklanan 2017 yapımı Scotty and the Secret History of Hollywood belgeselinden uyarlanacak.

luca guadagnino hollywood sinema filmi belgesel

Call Me by Your Name filmi ile LGBT ve kendini keşfetme konusuna odaklanan Cezayir asıllı İtalyan yönetmen Luca Guadagnino, bu filmiyle 2017’nin en öne çıkan yönetmenlerinden biri olmuştu. Geçtiğimiz yıl ise “Çarpıcı Kız” adlı kısa filmini sinemaseverlerle buluşturan Guadagnino, üretkenliğini sürdürmeye devam ediyor.

Özellikle Call Me by Your Name‘den sonra gelecek yapımları heyecanla beklenen Guadagnino, en son bir dizi projesiyle gündeme gelmişti. 14 Eylül’de HBO’da yayımlanacak olan We Are Who We Are dizisini çeken yönetmenin yeni uzun metrajlı film çalışmaları ise merak konusu olmuştu.

Luca Guadagnino, Hollywood’daki İlişkilere Işık Tutan Belgeselden İlham Alacak

Seth Rogen ve Evan Goldberg ile bir araya gelen Guadagnino, kadrajını bu kez Scotty and the Secret History of Hollywood belgeseline çeviriyor. Matt Tyrnauer‘ın yönettiği belgesel, 2017’de ilk gösterimini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirmişti. Belgeselde Hollywood’un LGBT yıldızlarının ilişkilerini gizlilik içinde yaşamalarına olanak sağlayan; kadınlarla ve erkeklerle birlikte olan ve onların güvenini kazanan Scotty Bowers’ın hayatı ele alınmıştı. Bu belgesel ise Bowers’ın 2012’de yayımladığı “Full Service: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars” adlı kitabına dayanıyor.  Bu kitapta Hollywood yıldızları ile ilgili olayları yazan Bowers, o dönemde çok konuşulan bir isim haline gelmişti.

Ryan Murphy‘nin Netflix yapımı Hollywood adlı dizisine de ilham veren söz konusu belgesel; bu kez üretken yönetmen Luca Guadagnino tarafından sinema filmine uyarlanacak. Senaryosu Seth Rogen ve Evan Goldberg tarafından yazılan projede Searchlight Pictures‘ın rol alacağı biliniyor. Henüz ismi ve oyuncu kadrosu bilinmeyen film, Guadagnino hayranları tarafından merakla bekleniyor. Hakkında ilerleyen günlerde sıkça adını duyacağımız yönünde tahminler yürütülen filmin prodüksiyon tarihi ise henüz net değil.

Luca Guadganino‘nun yeni sinema filmi ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için Fil’m Hafızası’nı takip edebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.