Haberler

Louis Garrel’ın Godard’ı Canlandırdığı ”Redoutable”dan İlk Fragman Geldi!

Jean Luc Godard’ın otobiyografisinin beyazperdeye yansıtıldığı Michael Hazanavicius yapımı Redoutable, Louis Garrel başrolüyle izleyiciyle buluşacak.

Redoutable, Godard‘ın 1967’de çekilen La Chinoise filminin yapım aşamasında tanıştığı ve ilişki yaşadığı Anne Wiazemsky tarafından kaleme alınan Godard otobiyografisi Un An Après kitabından uyarlandı. The Artist ve The Search filmlerinden tanıdığımız Michel Hazanavicius yönetmenliğiyle çekilen filmin, Fransız yeni dalga akımının öncülerinden olan yönetmen ve eleştirmen Jean Luc Godard‘ın sinema dünyasıyla ilgili gerçek görüşlerini açıkça öne süren bir komedi olduğu da açıklandı.

Godard’ı canlandıran Louis Garrel‘a Godard’ın bir süre hayatını paylaştığı Anne Wiazemsky rolüyle Stacy Martin eşlik ediyor. Gerçek bir hayat hikayesinin beyazperdeye yansıtıldığı Redoutable’ın galası, 17-18 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Cannes Film Festivali‘nde yapılacak. Fragmanda Garrel’ı Godard ile oldukça bütünleşmiş olarak gördüğümüz bu gerçekçi hikayenin vizyon tarihi henüz belli değil; ancak sinemaseverlere şimdiden gün saymaya başlatacak gibi görünüyor.

 

Yorum yaz