Müzik grubu Nirvana ile 90’lı yılları kasıp kavuran Kurt Cobain’in hayatı beyazperdeye uyarlanıyor. Uzun süredir gündemde olan ve tartışılan projenin önümüzdeki yıl hayata geçeceğini ise Cobain’in eski eşi Courtney Love duyurdu.

Courtney Love

Tüm zamanların en önemli rock starlarından biri olan Kurt Cobain’in biyografisiyle ilgili konuşan Love; “Şu an Kurt Cobain rolü için 8 aktörün üzerinde duruluyor. Son seçimi yapan kişi ben olmak istemiyorum” şeklinde konuştu. Filmin sadece Kurt Cobain ile ilgili olmayacağını onun hayatının büyük bir kısmında yer edinen Nirvana grubunuda konu edeceğini söyledi. Courtney Love ayrıca grubun hayatta olan üyelerinden Krist Novoselic ve Dave Grohl’un filme dahil olması için ne gerekiyorsa yapacağını sözlerine ekledi.

 

Kaynak; http://www.spin.com/articles/courtney-love-kurt-cobain-biopic-casting-lead-role/

Yazar Hakkında

Sibel Çolak

1981, Almanya doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu. İşletme eğitimi ve iş hayatının yanı sıra sinema ile ilgili güzel işler yapmak için Fil’m Hafızası'na katıldı. Kitapları, kedileri, penguenleri ve koalaları çok sever. İspanyolcayı şakır şakır konuşmadan ölmek istemez. Şu sıralar Avrupa ve Uzakdoğu sineması ile içli dışlı.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.