Haberler

Kundura Sinema’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne Özel Seçki

Kundura Sinema’nın Mart ayı programında yer alan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel seçkisi izleyiciler ile bu Cuma buluşuyor.

Female Directors (2012) – Yang Mingming

Tematik programı ve özel içerikleri ile gösterimlerine Beykoz Kundura’nın tarihi atmosferinde devam eden Kundura Sinema, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı özel seçkiyi izleyicileri ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Ridley Scott’un 1991 yapımı, feminist bir güzelleme olarak akıllara kazınan, kendi benliklerini bulma yolunda, Kaliforniya sokaklarında binbir türlü maceraya atılan iki arkadaşın hayatını anlatan Thelma & Louise filmi özel seçkide yerini alıyor.

Geçtiğimiz yıl Berlinale Panorama bölümünde bir sonraki filmiyle yer alan yönetmen Yang Mingming’nin 2012 yapımı, yakın dönem Bağımsız Çin Sineması başarılı örneklerinden olan Female Directors filminde ise yeni mezun iki yönetmen genç kadının iş hayatında ve özel hayatlarında karşılaştıkları diyalogları, hırs ve kıskançlık hikayelerini Pekin şehrinin klostrofobik çehresi ile izleyiciye sunuyor.

Dünya Kadınlar Günü Özel Seçkisi – 2 Film Birden

8 Mart Cuma

19.30 – Kadın Yönetmenler / Female Directors – 2012, Yang Mingming

21.00 – Thelma ve Louise / Thelma & Louise – 1991, Ridley Scott

30 Mart Cumartesi

16.00 – Kadın Yönetmenler / Female Directors – 2012, Yang Mingming

19.30 – Thelma ve Louise / Thelma & Louise – 1991, Ridley Scott

Kadınlar Günü filmleri Kadın Yönetmenler + Thelma & Louise – Kombine bilet 30 TL

İrem Naz Güvel
1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yorum yaz