Türkiye’nin en büyük LGBTİ+Q festivali Kuirfest karantina günleri için izleyicilerine online film platformu üzerinden birbirinden farklı filmler sunuyor.

Tüm dünyada etkisini gösteren ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak tanımladığı koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle toplu etkinliklerin neredeyse tamamı iptal edildi. Festivallerin, konserlerin, panellerin, söyleşilerin yanı sıra insanlar da zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaktan çekiniyor. Evlerine çekilen izleyiciler için  birçok festival çevirmiçi film gösterim programları hazırlarken, pek çok sanatçı da sosyal medyadan konserler veriyor.

KuirFest de evdeki izleyicileri  için bir “Karantina” programı hazırladı. Program kapsamında KuirFest’in iznini aldığı filmler, her pazar günü belirli saatlerde izleyiciyle buluşacak. İlk gösterim ise 22 Mart Pazar günü.

Korona günlerinde, KuirFest evlerinize konuk olmaya hazırlanıyor!

Festvival ekibinin mesajı aşağıda! İyi seyirler.

“Korona virüsü (Covid-19) salgını hepimizin hayatını bilim – kurgu filmlerinden fırlamış sahnelerle doldururken; kendi kendimizi karantinaya aldığımız, evden çıkmadığımız ve ağırlıklı olarak limon olsa da herkesin çeşit çeşit kolonya koktuğu maskeli günlerden geçiyoruz. Virüsün aşısı bulunana dek de bu evlere kapanma sürecinin devam edeceği hepimizin malumu. Tam da bu noktada, lubunyanın festivali KuirFest, eve kapanan lubunyalara “KuirFest Karantina”yı duyurmaktan esenlik duyar.KuirFest Karantina kapsamında izinleri alınan filmler, her Pazar belirli saatlerde seyircinin erişimine açılacak. Bu sayede Korona günlerinde, KuirFest evlerinize konuk olmuş olacak. 22 Mart Pazar günü “KuirFest Karantina” ilk filmiyle sizlerle buluşacak.”

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.