Haberler

Küçük Prens’ten Cannes’a Özel Fragman

68. Cannes Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak olan The Little Prince filminden festivale özel fragman yayınlandı. Antoine de Saint-Exupéry’nin meşhur eseri Küçük Prens’ten uyarlanan yapımın yönetmenliğini Mark Osborne üstleniyor. Kitaptaki esas hikayeyi koruyan Osborne, farklı bir yaklaşımla öyküyü kurguluyor.

Filme göre disiplinli ve küçük bir kızı yaşlı komşusu aracılığıyla Küçük Prens’i keşfeder ve Küçük Prens ile tanışacağı bir yolculuğa çıkar. Küçük kızı Mackenzie Foy, annesini ise Rachel McAdams seslendiriyor. Animasyon türündeki filmde James Franco, Marion Cotillard, Benicio Del Toro, Jeff Bridges gibi isimlerin de seslerini duyacağız.

Fragman için;

Gülfem Kıroğlu
1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Yorum yaz