Haberler

Kraliçe Lear Caddebostan Kültür Merkezi’nde!

Kraliçe Lear Caddebostan Kültür Merkezi’nde!

Yönetmenliğini Pelin Esmer‘in üstlendiği Kraliçe Lear, 2 Mart 2020 Pazartesi günü Kadıköy’e geliyor. Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) gerçekleştirilecek gösterim sonrası yönetmen Pelin Esmer, yapımcı Dilde Mahalli ve filmin oyunu kadrosunu oluşturan Arslanköylü kadınları seyircilerden gelen soruları yanıtlayacak.

Dünya prömiyerini 25. Saraybosna Film Festivali’nde gerçekleştiren ve 15 Kasım 2019 tarihinde ülkemizde vizyona giren Kraliçe Lear büyük beğeni toplamış ve ardından 26. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Yılmaz Güney Özel Ödülü, SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü ve En İyi Müzik ödülüne layık görülmüştü.

Bu kez, İstanbul Anadolu yakasında gerçekleştirilecek özel gösterim kapsamında Kadıköy Belediyesi, davetiyelerin Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) gişesinden ücretsiz alınabileceğini duyurdu.

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz