Bu yıl 70.’si düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nde Türkiye’yi KısaKes Kısa Film Festivali’nin genç sinemacıları temsil edecek. Cannes’ın en eski sinema salonlarından Olympia’da kısa film gösterimi yapacak olan KısaKes, dünyanın farklı birçok ülkesinden sinemaseverleri bir araya getirecek.

Jüri başkanlığını İspanyol yönetmen Pedro Almodovar’ın yaptığı Cannes Film Festivali’nin kısa film gösterimi seçkisinde, Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerinin filmleri de yer alacak. KısaKes’in ödüllü, 8’i Türkiye’den toplam 12 kısa filmi izleyiciyle buluşacak.

17-25 Mayıs tarihleri arasında Festival kapsamında Türkiye çadırında yer alacak olan KısaKes Kısa Film Festivali, festivale katılma fırsatı bulamayan ilgili sinemaseverler için küçük sürprizler de hazırlamış. KısaKes gençleri, sinemaseverler ve Cannes Film Festivali’nde bu yıl neler olacağını merak edenler için festivalde bulundukları süreyi ve deneyimlerini Youtube kanallarından ve sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaşacak.

70. Cannes Film Festivali’nde gösterimi yapılacak KısaKes Filmleri ise şu şekilde:

Bir Maç Günlüğü, Deniz Özden – Türkiye

Lal, Cemre Okyay – Türkiye

Meva, Elif Buse Günay & Gökhan Mahan – Türkiye

Suret, Arya Su Altıoklar – Türkiye

Işıklık, Burak Doğan – Türkiye

Maadulampazham, Ebru Güney – Türkiye

Can You Touch Snowflakes?, Mehmet Şerif Karakoyun – Türkiye

Baba Usta, Abdurrahman Baştuğ & Özgün Kabakçıoğlu – Türkiye

Shades, Saul Masrı – Meksika

Prey, Laurence Verheıjen – Belçika

Olia, Tania Cattebeke – Paraguay

Postmodern Pioneer Plaque, Boris Kozlov – İspanya

Yazar Hakkında

Gözde Bertuğ

İstanbul’da doğdu, orda büyüdü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra farklı sektörlerde çalıştı, çalışıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda gönüllü olarak çalıştı, çalışıyor. Haritalar, notalar, sosyal sorumluluk projeleri, yeni yerler ve yepyeni yüzler en sevdiği şeyler. Sinemaya da bayılıyor, o yüzden burada.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.