Kısa İyidir tarafından ATÖLYE iş birliğiyle düzenlenen Bi’Bilene Sor Atölyeleri Şubat ayında da devam ediyor. Sinema ve onu besleyen sanat dallarında bilgi birikimi ve deneyime sahip etkin isimleri, öğrenmeye açık meraklılarıyla buluşturan atölyeler, Bomontiada ATÖLYE’de herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Bi’Bilene Sor Atölyeleri’nin Şubat ayındaki konukları ise yazar Hakan Bıçakçı ve yönetmen Mert Dikmen olacak.

5 Şubat Pazar günü hem sinema hem de edebiyatta etkili hikaye yaratmak konusuna ışık tutmak için, yayınlanan 9 kitap ve sayısız öyküsüyle Yabancı Dile En Çok Çevirilen 15 ve En İyi 20 Genç Yazar arasında gösterilen, en üretken yazarlarımızdan Hakan Bıçakçı, Sinema ve Edebiyatta Anlatı Atölyesi gerçekleştirecek. Atölyede senaryo yazımından karakter oluşturmaya anlatının temel özellikleri yazarla birlikte masaya yatırılacak.

12 Şubat Pazar günü ise kısa filmleriyle dikkat çeken yönetmen Mert Dikmen, ilk uzun metrajı Cereyan’ın vizyon öncesinde kısa metrajdan uzun metraja giden yoldaki deneyimlerini paylaşacak. İlk filmi çekerken yönetmenlikten, yapımcılığa; fon bulmadan dağıtıma kadarki tüm aşamalarını detaylıca inceleneceği atölyede Mert Dikmen, kısa film senaryosunu uzun metraja uyarlamak üzerine de deneyimlerini anlatacak.

Atölye Programı :

Bi’Bilene Sor #3 : Hakan Bıçakçı ile Sinema ve Edebiyatta Anlatı

Tarih : 5 Şubat 2017 Pazar
Saat : 13.00 – 16.00
Mekan : Bomontiada ATÖLYE / Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Silahşör Cad. Birahane Sok. No. 1 – Şişli, İstanbul Tel : +90 532 732 78 06

Bi’Bilene Sor #4 : Mert Dikmen ile Kısadan Uzuna Giden Yol

Tarih : 12 Şubat 2017 Pazar
Saat : 14.00 – 17.00
Mekan : Bomontiada ATÖLYE / / Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Silahşör Cad. Birahane Sok. No. 1 – Şişli, İstanbul Tel : +90 532 732 78 06

Atölyeler ücretsizdir. Katılmak için : https://www.meetup.com/kisaiyidir/

Kısa İyidir Hakkında

Kısa İyidir; sinema ve reklam profesyonelleri tarafından 2007’den bu yana yürütülen, sinema ve kısa film başta olmak üzere yaratıcı sektörlerde üretimi, gelişimi arttırma amacıyla çalışan bir sosyal girişimdir.

http://www.facebook.com/kisaiyidir

http://www.instagram.com/kisa_iyidir

http://www.youtube.com/kisaiyidir

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.