Keşke Onlardan Biri Olabilseydim: Loving Vincent

Takvimler 27 Temmuz 1890 tarihini gösterirken, küçük bir Fransız kasabası olan Auvers’in kaldırımlarına cılız bir adamın titrek gölgesi düşer. Yanında hiçbir şey taşımayan adam, karnındaki taze yaraya ellerini basarak güç bela kanı durdurmaya çalışmaktadır. Kimsenin önemsemediği, gözlerden uzak yaşayan bu sanatçı günümüzde dünyanın gelmiş geçmiş en önemli sanatçılarından biri olarak adını tarihe yazdıran Vincent Van Gogh’tur.

Film, ünlü ressam Vincent Van Gogh’un trajik hayat hikayesini ve her zaman gizli kalmış ölümünü ressamın tablolarını bir araya getirerek anlatıyor. Filmde yer alan 65.000 karenin her biri Polonya ve Yunanistan’da yer ala stüdyoyu ziyaret eden 125 profesyonel yağlı boya ressamı tarafından çizilmiş. Bu yönü ile de film dünyada ilk olma özelliği taşıyor. Vincent Van Gogh’un mektubunu kardeşine ulaştırmak üzere başlayan hikaye, Gogh’un arkadaşları, ailesi ve kasaba halkı arasında örülerek sanatçının ölümünün arkasındaki sır perdesini aydınlatacak.

Dorota Kobiela ve Hugh Welchman‘ın yönetmenliğinden, Van Gogh’un etkileyici resimleri kadar tutkulu ve talihsiz hayat hikayesiyle, gizemli ölümünü izleme olanağı bulacağınız film 29 Aralık‘ta sinemalarda.

Set fotoğrafları ise görülmeye değer,

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.