Fil’M Hafızası; şehrin en farklı sinema etkinliklerine #KeşfetmeninKeyfi’ni ekliyor ve uluslararası festivallerde övgüyle karşılanmış bağımsız kısa filmleri sanatseverlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyor!

Sinefillere birlikte keşfetme ve sosyalleşme deneyimi yaşatan Fil’m Hafızası; yeni kısa film seçkisini 15 Mart Çarşamba akşamı saat 20:00’de Asmalımescit Dam’da sunuyor. Çemberimde Gül Oya dizisi ile hayatımıza giren, Cenneti Beklerken, Nokta, Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Kusursuzlar ve Kış Uykusu gibi sinema projeleri ile adından söz ettiren Mehmet Ali Nuroğlu ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinlik başarılı oyuncuyla söyleşinin yanı sıra sinefillerin hafızasını zorlayan #SoundtrackQuiz yarışmasıyla renkleniyor.

“Keşfetmenin Keyfi hosted by Mehmet Ali Nuroğlu” etkinliğinin biletlerini 1 Mart itibariyle Biletix web sitesinden ve perakende satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler 90 adetle sınırlıdır.

Bilet Fiyatı: Tam 30 TL, Öğrenci 20 TL

Not: Filmler Türkçe ve İngilizce altyazılıdır.

Kısa Film Seçkisi

Join The Club (2016)
Eva Vives / ABD / 5’
Join The Club, bir yazarın yazarlar kulübüne girmesi veya girmemesi üzerine yaşadığı ikilemi kendi ağzından izleyiciye aktarıyor.

You Are Whole (2015)
Laura Spini / İngiltere / 16’
Bir İngiliz komedisi olan You Are Whole, sakin bir kasabada gerçekleşen sıradışı cinayetlerden aranan spiritualist bir misyonerin macerasını perdeye taşıyor.

Muxes (2016)
Ivan Olita / ABD / 9’
Mini bir belgesel niteliği taşıyan Muxes, dünyanın insanları erkek ve kadın olarak ayırmadığı Juchitán kasabasında geçiyor. Kendilerini kadın olarak tanımlayıp ‘muxes’ olarak tanıtan erkeklerin iki cinsiyet arasında yaşadıkları hayat hikayeleri oldukça ilginç.

Hopptornet (2016)
Maximilien van Aertryck, Axel Danielson / İsveç / 16’
Tam on metre yüksekliğinde bir dalış kulesi. Hayatlarında daha önce o kadar yükseğe tırmanmamış birbirinden farklı insanlar. Ve kamera karşısında vermeleri gereken nihai karar: On metre yükseklikten suya dalmalı mı, yoksa rezil olmayı göze alıp aynı merdivenleri tek tek inmeli mi?

On Loop (2013)
Christine Hooper / İngiltere / 5’
On Loop, seyirciyi kendisini en güvende hissettiği, çıkmamak uğruna sonsuz döngülere hapsettiği alana, kendi yatağına götürüyor ve sabahın dördünde o alanı bambaşka bir açıdan sunuyor.

Black Swell (2016)
Jake Honig / ABD / 9’
Küçük bir motel odası yaşam ile ölüm arasındaki sonsuz vakit kadar genişleyebilir. Orta yaşlarındaki bir öğretmenin yan kapısında karşılaştığı eski bir öğrenci bu sonsuz vaktin akışını değiştirecek.

Voor Film (2015)
Douwe Dijkstra / Hollanda / 11′
Hikaye, hareketli görüntüler ve onun izleyicileri hakkında. Duyu bozuklukları, güçlü dini inançlar veya sevgi sahibi çeşitli insanlar tarafından medya nasıl tecrübe edilir? Bu belgesel, izleyicilerin birbirinden farklı film izleme alışkanlıklarını anlatıyor.

Monsters (2016)
Steve Desmond / ABD / 13′
Jenn, ailesi ile birlikte, dünyayı mahveden canavarlardan korudukları bir yer altı sığınağında yaşıyor. Peki ama dışarıdan kaçacak kadar korkunç olan şey ne? Sonunda dışarı çıktığı gün ise…

The Arrival (2016)
Daniel Montanarini / İngiltere / 4′
Anna, kafede oturup sevdiği adamı beklerken sonunda karnındaki bebeği hakkında bir karara varıyor…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.