Fatih Hasanoğlu yeni filmi Kehanet’in çekimlerini bitirdi. 

İçinde Şifreler Olan Sürpriz Sonlu Bir Film

Gizem, gerilim ve macera türündeki yapımın senaryosunu Fırat Tamer kaleme alırken yönetmen koltuğunda ise Fatih Hasanoğlu oturuyor. Filmin yapımcısı Eylem Türk, film sektörüne yeni adım attığını belirterek, yapımcılığını üstlendiği ilk film olduğunu dile getirirken, Kehanet‘in gizem, gerilim ve macera türünde olduğunun altını çizerek “Kehanet, kıyamet alametleri serimizin ilk filmi olacak. Bundan sonra da devamını çekmek istiyoruz. Korku filmi sektöründe, Türk filmleri arasında bir boşluğu dolduracağını düşünüyoruz. Bildiğiniz korku filmleri gibi olmayacak. Son dönemde sayıları giderek artan, ‘cin’ temalı filmler çekildi. Hatta afişleri bile birbirine benziyor bu filmlerin. Bizimkisi öyle değil. İçinde şifreler olan, kahramanlarının bu şifreleri çözerek kıyamet alametlerinin ilkine ulaştığı sürpriz sonlu bir film.” dedi.

Senaryomuza Salgını Dahil Ettik

Eylem Türk, Kovid 19 sebebiyle, mart ayında yapılması planlanan çekimlerin ertelendiğine işaret ederek, “Bu süreç bizim için hayırlara da vesile oldu. Salgınlar, halk arasında kıyamet alametlerinden biri olarak değerlendiriliyor. Biz de bu bekleme sürecinde senaryomuza salgını dahil ettik. Böylelikle de güncel bir senaryoya kavuşmuş olduk” diye konuştu. Sette, tedbirlerin titizlikle uygulandığını vurgulayan Türk, “Sosyal mesafeli ilk set diyebiliriz. Bunun için çok önlem aldık. Setimizde hijyen noktaları oluşturduk. Herkes maske ve eldiven kullanıyor. Sosyal mesafe kurallarına uyuyoruz. Çekim aralarındaki yemeklerde sosyal mesafeye, oturma düzenine dikkat ediyoruz. Maksimum düzeyde tedbirlere uyuyoruz” dedi.

Filmin Eylül Ayında Vizyona Girmesi Planlanıyor

Eylem Türk, filmin eylül ayında vizyona girmesinin planlandığını kaydederek, şunları aktardı: “Dağıtımcımız Mars Grubu. Türkiye genelinde eylül ayında sinemaseverler güzel bir gizem, gerilim, macera filmi izlemiş olacak. Sektörde, kamera önünde ve arkasında çok kadın çalışan var ama yapımcı sayısı az. Bunu da setlere ilk başladığımızda, bana olan şaşkın bakışlardan anladım. Film ekipleri, kadın yapımcıya çok da alışık değil. Kadınlar bu iş için geç kalmış diye düşünüyorum. Daha erken bu işe soyunmaları ve ellerini taşın altına koymaları gerektiğini düşünüyorum. Ben 7 yaşımdan beri korku filmleri seyrediyorum. Hep hayalimde bir korku filmi projesi vardı. Niye şu anda oldu diye soracak olursanız, çok yakın bir süreçte babamı kaybettim ve bu bana hayatın çok kısa olduğunu ve hayallerin ertelenmemesi gerektiğini hatırlattı. Ben de bu hayalimi bir an evvel pandemi de olsa gerçekleştirmek istedim”

Filmin Yönetmeni Pandemi Sürecinde Çekim Yapmanın Zorlayıcılığından Bahsetti

Fatih Hasanoğlu, filmde güncel durumlardan faydalandıklarını kaydederek, “Kıyamet alametlerini incelemek amacıyla bir yola çıktık. Daha sonrasında pandemi süreci araya girdi ve bizim bu süreçte, senaryoyla daha fazla ilgilenme gibi bir durumumuz oluştu. Senaristimiz yaşadığımız pandemi süreciyle ilgili bazı sahneler ekledi filmimize. Bu sahnelerin filmi çok daha güçlendirdiğini düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Yazar Hakkında

Havva Gül

26 Nisan 1996 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimine başladı. 3 yıldır editör olarak çalışıyor olduğu kariyerine şu sıralar Webmaster pozisyonunu da ekledi. En yakın arkadaşı Naked’İn Johnny’si ve çok sevdiği sinema için kendi halinde deneysel filmler çekiyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.