Kate Winslet, Amerikalı fotoğrafçı ve foto muhabiri Lee Miller’ın hayatını konu alan Lee‘de başrolde yer alacak. Lee‘nin yönetmenliğini Oscar adayı yönetmen Ellen Kuras gerçekleştirecek. 

A new documentary uncovers the tragedy behind Lee Miller's genius ...

Ozark, Catch 22 gibi yapımların arkasındaki isim olarak bilinen Ellen Kuras, Lee Miller’ın hayatını konu alan biyografi türündeki Lee‘nin yönetmenliğini üstlenecek. The Post ve Long Shot‘un senaristi Liz Hannah ise Lee‘nin senaryosunu kaleme alacak. Liz Hannah, Lee‘nin senaryosunu Lee Miller‘ın oğlu Anthony Penrose tarafından kaleme alınan The Lives of Lee Miller‘dan uyarlayacak. Filmde The Lee Miller Archives tarafından sağlanan Lee Miller‘a ait gerçek fotoğraflar kullanılacak. Ayrıca filmde Miller’ın günlüğünden kesitlere de yer verilecek. Hopscotch Features’dan Andrew Mason, Troy Lum ve Kate Winslet Lee‘nin yapımcılığını üstlenirken, Liz Hannah‘da filmin yürütücü yapımcılığını gerçekleştirecek. Filmin çekimlerine ise 2021’in bahar aylarında başlanacak.

Elizabeth “Lee” Miller‘ın hayatını konu alan film Lee Miller’ın Vogue dergisinin kapak kızı ve ünlü bir model iken nasıl savaş muhabiri olduğunu anlatıyor. New York’ta modellik yapan ve Vogue dergisinin kapak fotoğraflarında yer alan Lee Miller gerçekleri ortaya dökme tutkusu sebebiyle fotoğrafçılığa yönelir ve sürrealist fotoğrafçılığın da bir parçası olur. İkici Dünya Savaşı sırasında ise Lee Miller foto muhabir olarak savaşın ön saflarında yer alır. Lee, katıldığı bir görev neticesinde ise Third Reich (Nazi Almanyası) hakkındaki acımasız gerçekleri ortaya çıkarır.

Lee Miller: the war photographer who was more than surrealist muse ...

The Betrayal Nerakhoon adlı belgesel ile 2008 yılında Oscar‘a adaylık kazanan Ellen Kuras yönetmenliği kadar elliden fazla filmin görüntü yönetmenliğini gerçekleştirmesi ile de biliniyor. Ellen Kuras‘ın görüntü yönetmenliğini gerçekleştirdiği filmler arasında daha önce Kate Winslet‘le de birlikte çalıştıkları Eternal Sunshine of the Spotless Mind da bulunuyor. Ellen Kuras aynı zamanda Eternal Sunshine of the Spotless Mind‘ın çekimlerinden beri Kate Winslet ile ortak bir projeye imza atmak istediklerini ve Lee ile sonunda bu isteklerini hayata geçirdiklerini belirtti.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.