Daha önce Zeytinli Festivali ve Likya Yolu’nda buluşan Neo-Beat topluluğu sizleri Kadıköy sokaklarında ‘Hektor’ diye bağırmaya çağırıyor.

13501846_670630966427430_181115525564110414_n

“There is no plan. That is the plan” mottosuyla hareket eden komün daha önce İzmir’deki Neo-Beat evi deneyimini Kadıköy’e taşıyor.

9 Temmuz Cumartesi gecesi saat 20.00’da Kadıköy Beatles Cafe’de toplandıktan sonra geceyi Kadıköy sokaklarına taşıyacak olan topluluk, bu festival tadında geçecek olan buluşmayı Moda sahilinde devam ettirecek.

10 Temmuz’da tüm gün devam edecek etkinlikte Neo-Beat Band ve Yük Vagonları sahne alırken The Doors, Pink Floyd, Joy Division gibi grupların şarkılarını yorumlayacaklar.

Topluluk “Balkonda Pink Floyd dinlerken tek başına sigara içerek Ay’ın karanlık tarafını görmeye çalışan, metroda Sartre’ın Bulantı’sıyla, ıssız bir otobanda Pearl Jam’den Black’le, Kadıköy’ün sokaklarında Melancholy Man’le, amfide sıra altında Kerouac’ın Yolda’sıyla, odanda tek başına David Lynch’in Lost Highway’iyle, yazılmamış romanlara, söylenmemiş şarkılara ve keşfedilmemiş gezegenlere özlem duyan sen, en çok da sen, yalnızsan ve çılgın kalabalıktan ve pop kültüründen ve distopyadan kaçıyorsan, gel! “  diyerek sizleri de bu buluşmaya çağırıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.